Koszmarna seria Suáreza w Lidze Mistrzów

FC Barcelona Patryk Tabak @19.02.2019 | Przeczytano 55 razy

Źródło: Mundo Deportivo

Urugwajczyk nie strzelił bramki na wyjeździe w Lidze Mistrzów od... września 2015 roku.

Dzisiejszego wieczoru w Lyonie Luis Suárez stanie przed kolejną szansą na przełamanie się w meczach wyjazdowych Ligi Mistrzów. Po raz ostatni El Pistolero poza Camp Nou zdobył bramkę w tych rozgrywkach w pierwszej kolejce fazy grupowej sezonu 2015/16. Duma Katalonii zremisowała wtedy w Rzymie z Romą 1:1. Miało to miejsce 16 września 2015 roku.

Od tamtej pory Barcelona grała na wyjeździe w Lidze Mistrzów aż 15 razy. Urugwajczyk zagrał praktycznie komplet minut, będąc zmienionym jedynie w 89. minucie spotkania ze Sportingiem w Lizbonie w poprzednim sezonie. Łącznie daje to 1418 minut bez zdobycia bramki, doliczając również 69 minut meczu w Rzymie (Suárez zdobył gola w 21. minucie). Razem - trzy lata, pięć miesięcy i 3 dni. Lub, jak kto woli, 1251 dni.

Wszystko to oznacza, że Duma Katalonii jak w żadnych innych rozgrywkach jest uzależniona od Leo Messiego. Ernesto Valverde musi znaleźć sposób na odblokowanie Urugwajczyka. Inaczej ciężko marzyć o wygraniu Champions League. Najbliższa okazja do zapisania się na listę strzelców już dziś o 21:00.

Tagi: fc barcelona, liga mistrzów, luis suarez, Olympique Lyon, statystyki