Oficjalnie: Ernesto Valverde z nową umową

FC Barcelona Patryk Tabak @15.02.2019 | Przeczytano 141 razy

Źródło: FC Barcelona

Trener Barcelony przedłużył kontrakt do 2020 roku z możliwością przedłużenia o kolejny sezon.

FC Barcelona poinformowała dzisiaj rano, że Ernesto Valverde doszedł do porozumienia z klubem w sprawie nowego kontraktu. Dotychczasowa umowa obowiązywała do końca obecnej kampanii, zaś nowa przewiduje jego obowiązywanie na sezon 2019/20 z możliwością automatycznego przedłużenia na kolejny.

Ernesto Valverde poprowadził dotychczas Barcelonę w 96 meczach. Odniósł 65 zwycięstw, 22 razy remisował, a zaledwie 9 porażek. Zdobył mistrzostwo, Puchar Króla i Superpuchar Hiszpanii. W pamięci kibiców na długo zapadnie w szczególności droga po mistrzostwo w ostatnim sezonie. Duma Katalonii pierwszej porażki doznała dopiero w 37. kolejce przegrywając na wyjeździe z Levante 4:5.

W 96 rozegranych meczach za kadencji Valverde Barcelona zdobyła 233 bramki, a straciła 78 zachowując przy tym 45 czystych kont. Najlepszym strzelcem Barcy Ernesto jest Leo Messi, który strzelił 74 gole. Zanim jest Luis Suarez (47), Philippe Coutinho (18), Ousmane Dembele (17). Messi jest także najlepszym asystentem (32). Na drugiej pozycji również znalazł się Urugwajczyk (25 decydujących podań). Dalsze pozycje zajmują Jordi Alba (23), Sergi Roberto (13), Ousmane Dembele (12) oraz Philippe Coutinho i Ivan Rakitić (po 11).

Najwięcej minut pod wodzą Valverde zagrał Luis Suarez (7026), o zaledwie dwie minuty wyprzedzając Gerarda Pique. 7020 minut rozegrał Ter Stegen, 6986 Ivan Rakitić. Chorwat wystąpił jednak w największej ilości meczów - 89. W 83 spotkaniach wystąpili Sergio Busquets i Leo Messi, w 82 Luis Suarez, a w 81 Gerard Pique. Hiszpan w tym sezonie nie opuścił żadnej minuty w rozgrywkach ligowych.

W obecnej kampanii Barcelona pewnie lideruje w La Lidze - nad drugim Realem ma sześć punktów przewagi. W następnym tygodniu Katalończycy rozpoczną walkę w fazie pucharowej Ligi Mistrzów z Lyonem, a pod koniec lutego zagra w rewanżowym meczu półfinału Copa del Rey. W pierwszym spotkaniu z Realem Madryt było 1:1.

Obraz może zawierać: 1 osoba, uśmiecha się, tekst