Real jedną nogą w ćwierćfinale

Liga Mistrzów Patryk Tabak @13.02.2019 | Przeczytano 141 razy

Źródło: Mundo Deportivo

Real Madryt pokonał na wyjeździe Ajax 2:1 w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów.

O meczu Ajaxu z Realem Madryt napisano już wiele. Najpierw wydawało się, że Holendrzy mają spore szanse w starciu z obrońcą trofeum, gdyż forma prezentowana przez klub z Amsterdamu była bardzo wysoka. Później wiatru w żagle dostali jednak Los Blancos, którzy stopniowo odrabiają stratę w tabeli La Liga, a dobrą dyspozycję potwierdzili zwycięstwem w derbach Madrytu.

Na Amsterdam Arena Ajax pokazał jednak, że pomimo słabej gry w lidze jest w stanie wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności. W pierwszej połowie Królewscy praktycznie nie zagrozili bramce Onany. To gospodarze dominowali i stwarzali sobie kolejne sytuacje, których jednak nie byli w stanie zamienić na bramki. To zmieniło się w końcówce pierwszej połowy, gdy futbolówka zatrzepotała w końcu w siatce Thibauta Courtois. Po analizie VAR sędzia bramkę jednak anulował, gdyż jego zdaniem zawodnik stojący w linii interwencji Belga znajdował się na spalonym. Druga połowa rozpoczęła się już od zdecydowanych ataków Realu, jednak Ajax dość pewnie się bronił. Pierwsza konkretniejsza akcja zakończyła się jednak bramką - po rajdzie Viniciusa Real na prowadzenie wyprowadził Benzema. Po kwadransie odpowiedział Ziyech i wydawało się, że to gospodarze, którzy w przekroju całego meczu byli lepsi, powalczą o zwycięstwo. Końcówka należała jednak do Los Blancos - dogranie Daniego Carvajala z prawej strony wykorzystał wprowadzony z ławki Marco Asensio.

Rewanż zostanie rozegrany za trzy tygodnie w Madrycie.

Źródło: ligahiszpanska.com