Valverde: Mam nadzieję, że kibice będą z nami w 2019 roku

FC Barcelona Pawel Polgrabia @22.12.2018 | Przeczytano 175 razy

Źródło: AS

Trener Barcelony wziął udział w konferencji prasowej po zwycięstwie z Celtą Vigo.

FC Barcelona na zakończenie 2018 roku pokonała na Camp Nou Celtę Vigo 2:0. Po zakończeniu spotkania Ernesto Valverde wziął udział w tradycyjnej konferencji prasowej.

Mecz

Naszym celem było wygrać i zakończyć rok na pozycji lidera. Jesteśmy zadowoleni z wyniku, ponieważ w drugiej połowie rywale zaczęli grać lepiej, a my byliśmy bardziej ospali. Najlepszym sposobem na zwycięstwo jest nietracenie bramek, przede wszystkim, gdy ma się taki potencjał w ofensywie.

Porozumienie pomiędzy Messim a Albą

Mimo że przeciwnicy znają już ich zalety, oni wciąż pokazują nowe rzeczy. Messi i Alba doskonale się rozumieją.

Coutinho jako pomocnik

To jedna z opcji, ale z Arthurem, Vidalem i Aleñą mamy wiele wariantów. Sezon jest jednak długi. Liczymy na Coutinho, zagra jeszcze w wielu meczach.

Czyste konto

Najbardziej satysfakcjonuje mnie to, że zdominowaliśmy rywali w pierwszej połowie i stworzyliśmy sobie sytuacje bramkowe. Gdy zachowujesz czyste konto, łatwiej jest wygrać, ale naszym celem jest przede wszystkim stwarzanie zagrożenia.

Pozycja lidera

Zostało jeszcze mnóstwo meczów, a Real ma do rozegrania zaległe spotkanie. Będzie naszym wielkim rywalem do samego końca.

Życzenia na 2019 rok

Chciałbym mieć coś przemyślanego, dowcipnego… My, trenerzy, jesteśmy spokojni, gdy wygrywamy. Mam nadzieję, że kibice pozostaną z nami i będą szczęśliwi.

Źródło: Barca.pl

Tagi: barca, Barcelona, Celta Vigo, ernesto valverde, fc barcelona, FCB, konferencje prasowe, LaLiga