Wymęczone zwycięstwo Realu, Courtois bohaterem

Real Madryt Karol Ozog @15.12.2018 | Przeczytano 72 razy

Źródło: Real Madryt

Real Madryt w meczu 16. kolejki La Liga pokonał na własnym stadionie Rayo Vallecano 1:0. Jedyną bramkę strzelił Karim Benzema.

Początek sezonu La Liga zdecydowanie nie należał do Realu Madryt. Królewscy zgubili na starcie dużą liczbę puntów, przez co teraz muszą gonić czołówkę tabeli. W ostatnim czasie spisują się jednak dużo lepiej i w lidze nie przegrywają już tak często. W sobotnie popołudnie odnieśli kolejne zwycięstwo, pokonując na własnym stadionie pokonali Rayo Vallecano 1:0. Jedyną bramkę w meczu strzelił Karim Benzema, ale bohaterem Królewskich został Thibaut Courtois, który w końcówce wybronił swojej drużynie trzy punkty.

Od samego początku spotkanie było toczone pod dyktando Realu Madryt. Podopieczni Santiago Solariego odważnie ruszyli do ataków i na efekty nie trzeba było długo czekać. W 13. minucie Lucas świetnie obsłużył w polu karnym Karima Benzemę, a Francuz z łatwością pokonał bramkarza Rayo. Królewscy zamierzali pójść za ciosem i już chwilę później świetną okazję miał Marco Asensio. Hiszpana uprzedził jednak świetnie interweniujący Stołe Dimitriewski. W kolejnych minutach znów atakował Real, a w końcówce pierwszej odsłony swoją szansę miał Kroos, który trafił w słupek.

Po zmianie stron gra obu drużyn nie uległa zmianie i to Królewscy atakowali. Już w 51. minucie groźnie zrobiło się w polu karnym Rayo, kiedy piłkę dobrze opanował Asensio. Hiszpan został jednak zablokowany przez obrońców rywali. W 65' przez moment było 2:0, jednak sędzia liniowy ostatecznie podniósł chorągiewkę. W końcówce spotkania do głosu w końcu doszło Rayo, które postawiło wszystko na jedną kartę. Najlepszą okazję do wyrównania miał Alex Alegria, który otrzymał fantastyczne podanie, przymierzył w prawy dolny róg bramki, ale w ostatniej chwili obronił to Thibaut Courtois, ratując swój zespół przed utratą gola i cennych punktów.

Źródło: LigaHiszpanska.com

Tagi: Karim Benzema, La Liga, Rayo Vallecano, Real Madryt, Thibaut Courtois