Barcelona nowym liderem!

LaLiga Dawid Rajewski @03.12.2018 | Przeczytano 40 razy

Źródło: Eurosport

Sevilla zremisowała na wyjeździe z Alavés 1:1 wskutek czego Barcelona wskoczyła na pozycję lidera La Liga!

Niedługo trwał rozbrat Barcelony z pozycją lidera. Po pewnym zwycięstwie nad Villarrealem Katalończycy mogli w spokoju czekać na wieści z Kraju Basków, gdzie Alavés mierzyło się z Sevillą. Ostateczny rezultat, a więc remis 1:1, okazał się być całkowicie po myśli Barcelony.

Dzisiaj na Mendizorroza rewelacja tego sezonu, Deportivo Alavés, postawiło bardzo ciężkie warunki broniącej pierwszego miejsca przed tą kolejką Sevilli. Andaluzyjczycy mieli wielkie problemy, by w ogóle przedrzeć się pod pole karne Fernando Pacheco, a na domiar złego po fatalnym błędzie w obronie przegrywali po bramce Jony'ego.

Zespół Pablo Machina obudził się dopiero w drugiej połowie, choć i to nie przyszło mu łatwo. W dogodnej sytuacji mylił się chociażby Quincy Promes, ponadto defensywa gospodarzy była naprawdę dobrze dysponowana. W końcu jednak się udało - w 78. minucie mocne dogranie z prawej strony Sarabii wykończył Ben Yedder i mecz zakończył się remisem 1:1.

Rezultat tego starcia oznacza, że Barcelona wraca na fotel lidera z 28 punktami zdobytymi w czternastu meczach. Ma jeden punkt przewagi nad Sevillą, trzy nad Atlético i cztery nad wspomnianym Alavés. Czołówka tabeli La Liga prezentuje się następująco:

1. FC Barcelona - 28 pkt - 37:19
2. Sevilla - 27 pkt - 26:15
3. Atlético Madryt - 25 pkt - 18:10
4. Alavés - 24 pkt - 18:14
5. Real Madryt - 23 pkt - 22:19

Źródło: Barca.pl

Tagi: atletico, barca, Barcelona, fc barcelona, FCB, Hiszpania, La Liga, Real Madryt, sevilla