Kompromitacja Atletico

Atlético Madryt Felczyński D. @24.10.2018 | Przeczytano 174 razy

Źródło: Mundo Deportivo

Atletico dostało kubeł zimnej wody na Signal Iduna Park. Podopieczni Diego Simeone przegrali 0:4 z Borussią Dortmund.

To miało być hitowe starcie grupy A Ligi Mistrzów. Dwie, jak dotąd niepokonane drużyny stanęły naprzeciw siebie w Dortmundzie.

Już w pierwszej połowie BVB pokazał, kto będzie rozdawał karty. Konsekwentna gra Niemców doprowadziła już w 20 minucie do prowadzenia. Wtedy to strzał Axela Witsela, po rykoszecie wpadł do siatki i dał prowadzenie gospodarzom. Gra dalej stała na przyzwoitym poziomie. Obie drużyny starały się dążyć do kolejnych bramek. Wynik 1:0 utrzymał się jednak aż do 73 minuty, kiedy fantastyczne dośrodkowanie Hakimiego wykorzystał Raphael Guerreiro. W tym momencie worek z bramkami się rozsypał. Już 10 minut później Jordan Sancho wbił piłkę do pustej bramki, a w 89 minucie dzieła zniszczenia dopełnił Raphael Guerreiro. Portugalczyk strzelił swoją drugą bramkę, po asyście... Filipe Luisa. Obrońca Atletico chciał wycofać piłkę do środkowych obrońców, ale tą przechwycił skrzydłowy Borussii i płaskim strzałem nie dał szans Oblakowi.

Po trzech kolejkach stawce przoduje Borussia Dortmund z kompletem - 9 punktów. Drugie jest Atletico - 6 punktów, za nimi AS Monaco i Club Brugge, które zdobyły po 1 punkcie.

Źródło: własne