Valencia Felczyński D. @23.10.2018 | Przeczytano 153 razy

Źródło: Marca

Valencia kolejny raz nie dała rady odnotować zwycięstwa w Champions League.

Nietoperze zawiedli. Tak chyba można opisać postawę ekipy z Estadio Mestalla.

Po rozlosowaniu grup Champions League, zdecydowanie jedną z najciekawszych i najbardziej zaciętych wydawała się grupa H. Juventus, Manchester United miały naciskane być przez rewelację ubiegłego sezonu La Liga - Valencię. Valencię wzmocnioną fantastycznymi zawodnikami pokroju Michy'ego Batshuayi, czy Goncalo Guedesa. Dodatkowo urozmaicić całą grupę mieli nieprzewidywalni Young Boys.

Tak się jednak nie stało. Valencia, po 3 pierwszych spotkaniach jest bliżej kompromitacji, w postaci zajęcia ostatniego miejsca, niż awansu do fazy play-off. Zajmuje bowiem ona 3 miejsce, z dwoma punktami na koncie. Gorsze jest tylko Young Boys, które urwało swój jedyny punkt... Valencii właśnie.

Całe dzisiejsze spotkanie było dość chimeryczne. Obie drużyny czytały się nawzajem bardzo dobrze, przez co nie doprowadzały do wielu sytuacji bramkowych. W 26 minucie jednak impas przełamali Hiszpanie. Gapiostwo Benito wykorzystał Carlos Soler, zabierając mu piłkę i dogrywając do Batshuayi. Ten ominął bramkarza i strzelił na 0:1. Od tego momentu Szwajcarzy zaczęli mocno naciskać na oponentów. Do przerwy jednak nie zdołali nic większego zdziałać.

W drugiej odsłonie ataki Young Boys nabrały zupełnie nowego wymiaru. Oskrzydlani przez boki obrony Szwajcarzy stwarzali sobie coraz to lepsze sytuacje, spychając Valencię do coraz głębszej obrony, czasem wręcz rozpaczliwej. W 55 minucie gospodarze osiągnęli swój cel. Dani Parejo bardzo wyraźnie wyciął przeciwnika, a sędzia nie mając wątpliwości, podyktował rzut karny, który pewnie wykorzystał Hoarau. 1:1. Na tym Young Boys jednak nie poprzestało.Wyprowadzając kolejne ataki, skutecznie niwelowali oni zagrożenie pod własną bramką. Nie zdołali oni jednak zdobyć już zwycięskiego gola. Mecz zakończył się szczęśliwym remisem dla Valencii oraz zmarnowaną szansą na komplet punktów dla Young Boys.

Źródło: własne