Ramos: ,,Messi naciskał na sędziego"

Real Madryt Cezary Kawecki @07.05.2018 | Przeczytano 218 razy

Źródło: marca.com

Kapitan Realu Madryt przed kamerami zdradził, jakie wydarzenia miały miejsce tuż po zakończeniu pierwszej połowy meczu na Camp Nou.

FC Barcelona kończyła pierwszą połowę wczorajszego El Clasico w osłabieniu po tym, jak czerwoną kartkę za atak bez piłki na Marcelo obejrzał Sergi Roberto. Sytuacja ta wzmogła zdenerwowanie wśród zawodników Realu, a Sergio Ramos dodatkowo oskarżył Leo Messiego o nacisk na arbitra podczas schodzenia obu drużyn do szatni.

Po końcowym gwizdku kapitan Królewskich mówił:

Messi wywierał presję na arbitrze w tunelu po pierwszej połowie. Nie wiem, czy uchwyciły to kamery i nie wiem, czy wskutek tego podejmował inne decyzje w drugiej połowie. Ważne jest jednak, aby zostawić te rzeczy na boisko, trzeba okazywać szacunek.

Sytuacja z Sergim Roberto była jedną z najmniej kontrowersyjnych podczas niedzielnego El Clasico. Alejandro Jose Hernandez Hernandez podjął szereg niekorzystnych decyzji, zarówno w jedną, jak i drugą stronę.

Tagi: el clasico, leo messi, Sergio Ramos, Wypowiedź

Komentarze (26 opinii) Obserwuj Dodaj opinię

dodano: 08.05.2018, 06:22, #1 Dadipr
A kto nie naciskał na sędziego w tym starciu? Każdy. Messi to prawdziwy lider! Bierze odpowiedzialność zespołu na siebie i po odejściu Iniesty przejmuje stery. Samiec Alfą-przywódca stada.
dodano: 08.05.2018, 16:27, #2 Realista

Dadipr napisał:

Gość może buty lizać Inieście. Kompletnie się nie nadaje na kapitana tego zespołu. Tylko z łapskami potrafi skakać do każdego jak mecz nie przebiega po jego myśli. Mam nadzieję, że kiedyś skończy się dla niego pobłażliwość sędziów...
dodano: 08.05.2018, 17:27, #3 SR4 [89.65.5.***]

Jeśli tak sie zachowuje lider, przyszły kapitan to zapowiada się ciekawie.

P.S Samiec alfa to po porostu...

Alf ;D i widac nawet podobieństwo
Karłowaty i rude futro
dodano: 08.05.2018, 19:33, #4 Dadipr
dodano: 08.05.2018, 20:04, #5 Realista

I co to zmienia w tym, że gość nie nadaję się na kapitana? Brak mu klasy Iniesty. Za niejeden wybryk powinien z boiska wylecieć, ale każdy lituje się nad tym dzieckiem z autyzmem.
dodano: 08.05.2018, 23:04, #6 Dadipr
Nie masz o tym pojęcia bo niby skod masz je mieć? - oczywiście bez urazy. Aby zrozumiec mój tok myślenia polecam książkę pt. „Przywódca stada”. Żeby było jasne bardzo szanuje Iniestę. Jest obdarzony wielkim szacunkiem na całym świecie i jest bardzo lubiany. A tak szczerze jaki dobry boss jest lubiany. Nie znam takich. Iniesta jest profesjnalistą ale nie ma cech, które definiowałyby jego osobę jako nr 1 w zespole tzw. Przywódcę stada. Messi ma tą cechę. Ma ją Ronaldo, Piqe, Ramos ale nie ma jej Kross i inni. Tak po prostu jest. Cechy osobowościowe. Nie ma też żadnego znaczenia to, że nazwiesz go Ty i inni karlem w rudym futrze bo to nic nie znaczy... chyba jedynie tyle ile masz „oleju” w swojej głowie i nie ma to nic wspólnego.... eeetam nie chce mi się pisać aby Cię umoralnić. Skoro wszyscy doceniają talent CR7 i Messiego a Ty Messiego nazywasz karłem z autyzmem to tylko i wyłącznie świadczy o Tobie. Koniec i kropka. Skończyłem. Jak wejdziesz na wyższy poziom to porozmawiamy.
dodano: 10.05.2018, 10:38, #7 Realista
Kończ, zaczynaj, co mnie to obchodzi? Jak wejdę na wyższy poziom, to tym bardziej do mnie nie doskoczysz z tym co teraz prezentujesz... Rozumiem, że łapanie za gardło, uderzanie z główki, szczeniackie zachowanie wobec rywali i sędziów oraz faulowanie pod wpływem rewanżu (często brutalne i zasługujące na czerwień) jest dla Ciebie wzorem. No cóż, Twój cyrk, Twoje małpy. Dla mnie gość ma większe ego i mniemanie o sobie niż na to zasługuje. Piłkarzem jest dobrym, człowiekiem c*ujowym. Tyle.
dodano: 07.05.2018, 12:53, #8 Realista
Trochę rozwinę artykuł:

"Media podają, że po zejściu na przerwę wczorajszego Klasyku Leo Messi słownie zaatakował sędziego Hernándeza Hernándeza. Argentyńczyk miał wykrzyczeć z bliskiej odległości Hiszpanowi prosto w twarz: „Dość z robieniem im prezentów. Koniec! Zesrałeś się, zesrałeś się! Zawsze tak samo, zesrałeś się! Wygraliśmy ligę, wystarczy, nie musisz dawać im meczu. To jest je**ne gówno!”.

Arbiter miał spuścić głowę i udać się do swojej szatni, nie karząc Argentyńczyka ani nie zapisując jego zachowania w protokole. Zamieszanie z Messim potwierdził w strefie mieszanej Sergio Ramos, a jeden z piłkarzy Realu schodzący w tym samym czasie z boiska miał wejść do szatni i pytać czy Messi dostał za swoje słowa czerwoną kartkę. Gdyby atakujący wyleciałby za to zachowanie, a sędzia zapisałby to w protokole, nie zagrałby on oczywiście w drugiej połowie i dodatkowo otrzymał karę od 4 do 6 meczów zawieszenia. Warto dodać, że dziennik ABC podaje, że telewizja Movistar+ ma nagranie z tej sytuacji, bo wydarzyła się ona w podobnym miejscu do tej z udziałem Nacho i Piqué."
dodano: 07.05.2018, 14:36, #9 czarodziej
Arbiter prowadził tak spotkanie, że słowa Messiego wydają się być bardzo delikatne. Trzeba dodać, że to sędziowskie ścierwo rok temu dostało nagrodę, zresztą bardzo niesłusznie. Ten człowiek powinien kopać rowy, a nie sędziować w najlepszej lidze świata.
dodano: 07.05.2018, 17:25, #10 Realista
A z jakiego powodu Messi ma być wkurzony? Dzięki arbitrowi Barcelonie udało się dowieść remis do końca.
dodano: 07.05.2018, 17:48, #11 nemeton
Czy aby na pewno to Barca dowiozła dzięki sędziemu czy raczej musiała się w drugiej połowie przez niego męczyć. I który faul był bardziej brutalny Sergiego czy Bale'a?
dodano: 07.05.2018, 17:51, #12 nemeton
Swoją drogą ma Sergi Roberto moc, że takim klepnięciem powalił Marcelo :)
dodano: 07.05.2018, 18:56, #13 Realista

nemeton napisał:

Pierwszy link nie działa, drugi powiedziałem, że przegiecie i była to w sumie jedyna zła decyzja sędziego na korzyść Realu. 3 link specjalnie dodałeś taki, że nic nie widać? ;) obejrzyj sobie powtórki na yt z każdej strony, dostrzeżesz frustrację tej pisdy. Ramos jak by nie grał nigdy nikogo po ryju nie okładał. Na korzyść Barcy sędzia mylił się co najmniej 4 razy (wspominałem o tym w poście poświęconym meczowi), co miało decydujący wpływ na wynik tego spotkania. Nie mam nic do dodania, a Ty i inni jak zwykle "Barca święta"... hipokryzja level expert.
dodano: 07.05.2018, 21:14, #14 nemeton
dodano: 07.05.2018, 21:31, #15 nemeton
Chciałem Tobie pokazać chronologię wydarzeń. Absolutnie nie sądzę że Sergi Roberto nie zasłużył na czerwień bo tu nie ma dyskusji.

Ale tej akcji pewnie by nie było gdyby sędzia prawidłowo zareagował z Bale'em.

Czy ja uważam że Barca święta?

Sędzia robił błędy a właściwie wielbłądy. I fakty są takie że gdyby nie to mecz miałby całkowicie inną historię. Czerwona dla Messiego? Nie przesadzaj. Co do jego bramki fakt nie powinno jej być ale chwilę później bramka Suareza już prawidłowa. Bramki Bale'a też nie powinno być :) bo powinien zejść w pierwszej połowie. Karny na Marcelo oczywiście. Ale na Suarezie przy stanie 1:0 również. Nie ma się co przepychać. Myślę ze remis jest najsprawiedliwszy.

A Ty co? Zaczyna brakować argumentów to lecą wyzwiska?

Realista napisał:

a Ty i inni jak zwykle "Barca święta"... hipokryzja level expert.

P.S.
Pod trójką widać że Marcelo nie dostał w twarz od "pisdy" jak napisałeś a padł jakby trafił go Mike Tyson.
P.S2
Nie dodawaj cytatu bo będzie za długi post. :P
dodano: 08.05.2018, 08:08, #16 Realista
Nie mam nic wiecej do dodania. Co by było gdyby T-800 nie cofnął się w czasie i nie uratował Johna i Sarah Connor mnie nie interesuje. To nie jest film. Mnie interesuje ilość błędów sędziego, a nie który był pierwszy. A co np. jakby Bale wtedy wyleciał z boiska, a sędzia jeszcze więcej razy mylił się na korzyść Barcy? Nie będę teraz dyskutował o teorii chaosu i efekcie motyla. Jedno mnie tylko zastanawia, cytuję:

"A Ty co? Zaczyna brakować argumentów to lecą wyzwiska?

a Ty i inni jak zwykle "Barca święta"... hipokryzja level expert."

Gdzie tu są wyzwiska? Bo chyba nie "hipokryzja" haha
dodano: 08.05.2018, 09:22, #17 nemeton
Być może w Twoim środowisku nazwanie zachowania hipokryzja jest komplementem ale generalnie zdaje się że jednak nie jest.
Podsumowując błędy:
Nie odgwizdane karne dla jednych i drugich 1:1
Bramki dla Barcy jedna niesłusznie uznana druga niesłusznie nieuznana 1:1
Czerwona dla Bale'a vs czerwona dla Sergiego 1:0
To ewidentne błędy sędziego pomijając "efekt motyla" chyba jednak więcej na niekorzyść Barcy. Tylko ze tak jak pisałem wcześniej nie ma sensu się przepychać i remis uważam za mimo wszystko za sprawiedliwy tym bardziej że obie ekipy zagrały naprawdę dobrze.

dodano: 08.05.2018, 10:45, #19 Realista
Niby w której sytuacji należał się karny dla Barcy? XD dalej podtrzymuje to, że maja szczęście, iż mecz nie trwał dłużej, bo Real ostatnie 20 minut cisnął niemiłosiernie xD
dodano: 08.05.2018, 15:32, #20 nemeton
dodano: 08.05.2018, 20:06, #21 Realista

Suarez za nurkowanie niech się cieszy, że z boiska na początku meczu nie wyleciał.
dodano: 08.05.2018, 14:23, #22 eYo
Co było wszyscy widzieli. Sędzia miał po prostu kiepski dzień. TYLE. Jeśli chcecie to mozecie dalej piszczeć o dane sytuacje, tylko to nic nie zmieni. Bez spiny na przyszłość.
A por la decimotercera!!
dodano: 07.05.2018, 16:17, #23 Z innej redakcji [31.0.85.***]
Alba nie faulował małpoluda.
Własciciel nieczesanych wlosow i nieogolonej mordy próbował wymusic 11.
I zamknąć japy.
dodano: 07.05.2018, 17:28, #24 Realista

Z innej redakcji napisał:

Rodzinne problemy zostawiaj w domu lub u psychiatry. Forum nie należy do tego.
dodano: 07.05.2018, 14:41, #25 SR4 [89.65.5.***]
Karłowaty wyjadacz leys'ów myślał może że jest w reklamie i ma mordę przysłoniętą paczką ww chipsów i sie nie wyda co gada...
dodano: 07.05.2018, 17:27, #26 Realista
Rozwala mnie jak każdy się z nim cacka. Ronaldo już dawno dostałby 4 mecze zawieszenia. Rozumiem, że cierpi na karłowatość, ale to nie oznacza, że wszystko mu wolno. Jak jest nieobliczalny to powinni mu wystawić żółte papiery. I to ma być niby wzór do naśladowania? Pfff