10N
Javier Estrada Fernandez

BBC nie daje szans Alaves!

Relacje fizi94 @24.02.2018 | Przeczytano 1247 razy

W meczu 25. kolejki Primera Division Królewscy pokonali na własnym boisku Deportivo Alaves 4-0.

Początek pierwszej połowy nie zachwycił, a grę obu ekip charakteryzowała duża niedokładność. Po kilkunastu minutach wreszcie do głosu zaczęli dochodzić gospodarze. W 18. minucie kapitalny kontratak zmarnował Karim Benzema, który fatalnie chybił obok słupka. Niedługo później szansę na gola zaprzepaścił Gareth Bale. Podopieczni Zidane'a otworzyli wynik spotkania dopiero w końcówce pierwszej części gry, kiedy do siatki trafił Cristiano Ronaldo.

Po przerwie na murawie dominowała już tylko jedna drużyna i nie była nią ekipa gości. Wystarczyło kilkanaście sekund drugiej części gry i na tablicy wyników mieliśmy już rezultat 2-0. Fatalny błąd defensora Alaves wykorzystał Gareth Bale, którego idealnym podaniem obsłużył Karim Benzema. W 61. minucie dublet ustrzelił Ronaldo, a asystę przy tym golu zapisał na swoim koncie Lucas. W samej końcówce meczu Bale wywalczył dla Królewskich rzut karny, do którego podszedł nie Cristiano Ronaldo, a Karim Benzema. Portugalczyk oddał jedenastkę Benzemie, który zagrał naprawdę solidne zawody i gol z wapna był ukoronowaniem jego dobrej postawy.