Porażki obu klubów z Kraju Basków, tylko Athletic w kolejnej rundzie

Liga Europy Cezary Kawecki @22.02.2018 | Przeczytano 529 razy

Źródło: as.com

Pomimo porażki 1:2, Athletic Bilbao dzięki triumfowi z pierwszego meczu awansował do kolejnej rundy, natomiast Real Sociedad po przegranej w takim samym stosunku pożegnał się z Ligą Europy.

Ath. Bilbao Athletic Bilbao 1:2 Spartak Moskwa Sp. Moskwa

0:1 Adriano 44'
1:1 Etxeita 57'
1:2 Melgarejo 85'

Po pewnym zwycięstwie w Moskwie Baskowie mieli dość pewną przewagę nad Spartakiem, choć nie mieli oni prawa lekceważyć Rosjan. Pokazała to pierwsza połowa, w której to właśnie goście byli stroną przeważającą.

Przez długie fragmenty zawodnicy Spartaka przebywali na połowie gospodarzy, a niezwykle aktywny był Quincy Promes. To jednak nie on, a Luiz Adriano tuż przed przerwą dał gościom prowadzenie, popisując się bardzo ładnym uderzeniem głową.

Bramka stracona tuż przed przerwą podziałała motywująco na Basków, którzy doprowadzili do wyrównania w 57. minucie, za sprawą równie ładnego strzału głową Xabiera Etxeity. Taki stan rzeczy jak najbardziej zadowalał ekipę Athletiku, która już nie forsowała tempa i nie dążyła za wszelką cenę odniesienia zwycięstwa.

To się na nich zemściło w 85. minucie, kiedy kontaktową bramkę strzelił rezerwowy w tym spotkaniu, Lorenzo Melgarejo. Na gola na 3:1, doprowadzającego do dogrywki Rosjanom jednak już nie starczyło czasu i w kolejnej rundzie zameldował się Athletic.

Salzburg Red Bull Salzburg 2:1 Real Sociedad Real Sociedad

1:0 Dabbur 10'
1:1 Navas 28'
2:1 Berisha [karny] 74'

Podopieczni Eusebio Sacristana właściwie na własne życzenie podchodzili do tego meczu w nieco gorszych nastrojach - przed tygodniem stracili gola na 2:2 w samej końcówce. Rewanż w Austrii nie musiał więc być łatwą sztuką.

Gospodarze już w 10. minucie zdołali wyjść na prowadzenie, kiedy to do siatki trafił Munas Dabbur. Real jednak szybko ruszył do odrabiania strat i doprowadził do remisu już w 28. minucie, a dokładniej uczynił to środkowy obrońca, Raul Navas, znajdując drogę do siatki po strzale głową.

Po przerwie na murawie istniał już jednak tylko jeden zespół. Gospodarze z Salzburga kompletnie zdominowali drużynę z Kraju Basków, a kluczowy moment nastał w 71. minucie - wówczas autor bramki dla Realu, Raul Navas dopuścił się przewinienia we własnym polu karnym, za co wyleciał z boiska wskutek drugiej żółtej kartki, a jedenastkę na gola na 2:1 zamienił Valon Berisha.

Pomimo nawałnicy ofensywnej w wykonaniu gości w ostatnich minutach, wynik nie uległ już zmianie i w kolejnej rundzie znalazł się Red Bull Salzburg.

Tagi: Athletic Bilbao, Liga Europy, Raul Navas, Real Sociedad, red bull salzburg, Relacja, Spartak Moskwa, Xabier Etxeita