Źródło: as.com

Atletico Madryt spokojnie, aczkolwiek pewne w dwumeczu wyeliminowało FC Kopenhagę, natomiast Villarreal nie sprostał zadaniu i okazał się gorszy od Olympique Lyon.

Atl. Madryt Atletico Madryt 1:0 FC Kopenhaga FC Kopenhaga

1:0 Gameiro 7'

Niemal pewny awansu wskutek wyniku sprzed tygodnia Diego Simeone, dał szansę na grę kilku zawodnikom, którym w ostatnim czasie brakowało minut. W wyjściowym składzie znalazł się między innymi Fernando Torres, a także młody Sergio Gonzalez.

Bohaterem okazał się jednak Kevin Gameiro, który już w siódmej minucie popisał się bardzo ładnym uderzeniem z dystansu, już na początku ustalając przebieg tego meczu. Atletico jest znane z usypiania meczów. Gospodarze dawali momentami gościom z Danii zaatakować, ale żadna z tych prób nie doprowadziła do choćby bramki honorowej.

W drugiej połowie ponownie to gracze z Kopenhagi sprawiali nieco lepsze wrażenie, ale ponownie raziła ich nieskuteczność. Finalnie starcie na Wanda Metropolitano zakończyło się ulubionym dla Atletico wynikiem - 1:0, który pozwolił im awansować do kolejnej rundy Ligi Europy.

Villarreal Villarreal 0:1 Olympique Lyon Lyon

0:1 Traore 85'

Ekipa Żółtej Łodzi Podwodnej stała przed zdecydowanie trudniejszym zadaniem, bowiem mierzyła się ze znakomicie spisującą się w obecnym sezonie drużyną z Lyonu, która przecież w pierwszym meczu wygrała 3:1. Villarreal nie był bez szans, ale do awansu droga była bardzo długa.

W pierwszej połowie optyczną przewagę osiągnęli gospodarze, którzy zaciekle walczyli o strzelenie co najmniej dwóch goli. Najbardziej aktywny był Enes Unal, jednak żadne z jego uderzeń nie znalazło drogi do siatki.

W drugiej części, podczas którego gracze Villarrealu byli coraz bardziej sfrustrowani, goście zaczęli powoli się odgryzać. Szanse Żółtej Łodzi Podwodnej zostały mocno ukrócone w 78. minucie, kiedy za bezsensowną dyskusję z arbitrem z boiska wyleciał Jaume Costa. Siedem minut później gola zabijającego ten dwumecz strzelił Bertrand Traore, dzięki czemu to Olympique Lyon zameldował się w kolejnej rundzie.

Tagi: Atletico Madryt, FC Kopenhaga, Kevin Gameiro, Liga Europy, Olympique Lyon, Relacja, villarreal