Pewny triumf Atletico, Villarreal na sporym minusie

Liga Europy Cezary Kawecki @15.02.2018 | Przeczytano 504 razy

Źródło: as.com

Dwaj kolejni reprezentanci LaLiga w 1/16 finału Ligi Europy, a więc Atletico Madryt i Villarreal w zupełnie innych nastrojach zakończyli swoje pierwsze mecze w tej fazie rozgrywek.

Lyon Olympique Lyon 3:1 Villarreal Villarreal

1:0 Ndombele 46'
2:0 Fekir 49'
2:1 Fornals 63'
3:1 Depay 82'

Po pierwszej, dość wyrównanej i bezbramkowej połowie, druga część meczu zaczęła się dla gospodarzy znakomicie. W ciągu początkowych czterech minut do siatki trafiali Tanguy Ndombele i Nabil Fekir, ekspresowo wyprowadzając swój zespół na pokaźne prowadzenie.

Villarreal sporadycznie próbował atakować i dopiero po niecałym kwadransie przyniosło to skutek, kiedy kontaktowe trafienie zanotował Pablo Fornals. Ostatnie słowo należało jednak do rozochoconych graczy Bruno Genesio - w 82. minucie świetnym strzałem z dystansu popisał się Memphis Depay, ustalając rezultat meczu na 3:1.

FC Kopenhaga FC Kopenhaga 1:4 Atletico Madryt Atl. Madryt

1:0 Fischer 15'
1:1 Niguez 21'
1:2 Gameiro 37'
1:3 Griezmann 71'
1:4 Vitolo 77'

Spotkanie z teoretycznie zdecydowanie słabszym rywalem zaczęło się dla Rojiblancos zaskakująco, bowiem już po kwadransie Duńczycy wyszli na prowadzenie po bramce Viktora Fischera. Był to jednak pojedynczy wybryk i później do siatki trafiali jedynie zawodnicy Atletico.

Goście jeszcze przed przerwą zdołali wyjść na prowadzenie za sprawą trafień Saula Nigueza i Kevina Gameiro. Po przerwie do siatki trafiali Antoine Griezmann i wprowadzony nieco wcześniej Vitolo, niemal dopełniając formalność w kwestii awansu do kolejnej rundy.

Tagi: Antoine Griezmann, Atletico Madryt, Kevin Gameiro, Liga Europy, Pablo Fornals, Relacja, Saul Niguez, villarreal, Vitolo