Spora zaliczka Athletiku, pech Realu Sociedad

Liga Europy Cezary Kawecki @15.02.2018 | Przeczytano 503 razy

Źródło: as.com

W pierwszej serii dzisiejszych meczów w Lidze Europy, Athletic Bilbao pewnie pokonał na wyjeździe Spartaka Moskwa 3:2, zaś Real Sociedad w ostatniej chwili wypuścił zwycięstwo nad Salzburgiem.

Sp. Moskwa Spartak Moskwa 1:3 Athletic Bilbao Ath. Bilbao

0:1 Aduriz 22'
0:2 Aduriz 39'
0:3 Rico 45+1'
1:3 Adriano 60'

Losy tego meczu Baskowie rozstrzygnęli właściwie już w pierwszej połowie, a po raz kolejny kunsztem strzeleckim błysnął niesamowity Aritz Aduriz. 37-latek trafiał do siatki w 22. i 39. minucie, dając Athletikowi świetną przewagę na wyjeździe. Tuż przed przerwą na listę strzelców wpisał się ponadto Mikel Rico i już było wiadomo, że ekipa z LaLiga nie odda tego zwycięstwa.

Rosyjski zespół był w stanie strzelić tylko jedną, honorową bramkę. W 60. minucie niepewną postawę Athletiku wykorzystał Luiz Adriano, trafiając do bramki silnym strzałem z kilkunastu metrów.

Real Sociedad Real Sociedad 2:2 Red Bull Salzburg Salzburg

0:1 Oyarzabal [sam.] 27'
1:1 Odriozola 56'
2:1 Januzaj 80'
2:2 Minamino 90+4'

Starcie na Estadio Anoeta stało na bardzo wysokim poziomie agresywności - arbiter pokazał aż 11 żółtych kartek i tylko cudem nie wręczył nikomu czerwonej. Jeśli chodzi o sytuacje już czysto sportowe, tutaj lepiej w mecz weszli goście, bowiem w 27. minucie wyszli na prowadzenie po samobójczej bramce.. Mikela Oyarzabala.

Do wyrównania drużyna z Kraju Basków doprowadziła w 57. minucie, kiedy to kapitalną akcją indywidualną popisał się Alvaro Odriozola i silnym uderzeniem z kilkunastu metrów zmienił rezultat. Gospodarze dążyli do wyjścia na prowadzenie, co udało im się w 80. minucie - rezerwowy Adnan Januzaj zaprezentował jeszcze ładniejsze trafienie, wpisując się na listę strzelców po pięknym strzale z rzutu wolnego.

Kiedy wydawało się, że Txuri Urdin odniosą zwycięstwo, w 94. minucie Salzburg wyrównał na 2:2, a do siatki trafił Japończyk Takumi Minamino, wykańczając składną akcję całego zespołu.

Tagi: Adnan Januzaj, Alvaro Odriozola, Aritz Aduriz, Athletic Bilbao, Liga Europy, Mikel Rico, Real Sociedad, Relacja