10N
Javier Estrada Fernández

Sevilla pierwszym finalistą Pucharu Króla!

Relacje Cezary Kawecki @07.02.2018 | Przeczytano 1127 razy

Sevilla strzeleniem dwóch goli rozstrzygnęła losy dwumeczu półfinałowego, eliminując ekipę Leganes i meldując się w finale Pucharu Króla!

W pierwszym meczu na Estadio Butarque po bramkach Luisa Muriela i Dimitriosa Siovasa padł remis 1:1, który w teoretycznie nieco lepszej sytuacji stawiał drużynę Vincenzo Montelli. Sevilla mimo to nie mogła być pewna awansu jeszcze przed meczem, a wszystko za sprawą niezbyt dobrej formy, prezentowanej przez Andaluzyjczyków w ostatnich tygodniach.

Pierwszy kwadrans należał jednak do gospodarzy, którzy właśnie w 15. minucie wyszli na prowadzenie. Luis Muriel wbiegł z piłką w pole karne, świetnie minął Dimitriosa Siovasa i dograł do Joaquina Correi, który z kilku metrów trafił do siatki.

1:0 Correa 15' Sevilla

Stracony gol wlał nieco animuszu w postawę graczy Leganes, którym potrzebna była jedna bramka do ewentualnej dogrywki. Najbardziej aktywny był Nordin Amrabat, który jednak w pojedynkę nie był w stanie doprowadzić do wyrównania, pomimo lekkiego obniżenia poziomu gry przez Sevillę.

Po przerwie teoretycznie lepszą drużyną była Sevilla, która zaciekle broniła swojego prowadzenia i długimi fragmentami nie pozwalała gościom zupełnie na nic. Sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo, ale gospodarzom było to na rękę - zawodnicy Montelli nie podejmowali zbędnego ryzyka i wyczekiwali jedynie groźnego kontrataku i mieli do tego dwie okazje, ale w obu Luis Muriel nie spisał się na miarę oczekiwań.

Przez długie minuty Leganes robiło wszystko, co mogło, aby doprowadzić choćby do wyrównania, ale to Sevilla dopięła swego i przypieczętowała swój awans. W 90. minucie Sandro Ramirez dograł do Franco Vazqueza, ten popędził z piłką kilkanaście metrów i silnym strzałem pod poprzeczkę ustalił wynik na 2:0!

2:0 Vazquez 90' Sevilla

Rezultat 2:0 oczywiście wywindował Sevillę do wielkiego finału, który odbędzie się pod koniec kwietnia. Jej rywala poznamy jutro na Estadio Mestalla, gdzie Valencia zagra z FC Barceloną.