Hiszpania Miguel Ángel Guerrero
Ignacio Iglesias Villanueva

Betis w gazie notuje kolejne zwycięstwo!

Relacje Cezary Kawecki @15.01.2018 | Przeczytano 763 razy

Na zakończenie 19. kolejki LaLiga Santander, Real Betis po emocjonującym spotkaniu pokonał na Benito Villamarin ekipę Leganes 3:2.

Od samego początku gospodarze niesieni świetnym dopingiem przeważali i wyszli na prowadzenie w 20. minucie. Indywidualną akcję zwieńczoną strzałem zaprezentował Sergio Leon, ale jego uderzenie zostało wybronione przez Pichu Cuellara. Bramkarz Leganes zrobił to jednak na tyle nieszczęśliwie, że futbolówka spadła na wolne pole, a po chwili doskoczył do niej Cristian Tello i wpakował do siatki.

Na tym jednak Betis nie chciał kończyć. W 40. minucie na listę strzelców wpisał się Joaquin, zaskakując Cuellara uderzeniem w krótki róg. Co ciekawe, asystę przy tym trafieniu zanotował.. bramkarz gospodarzy, Antonio Adan!

1:0 Tello 20' Betis

2:0 Joaquin 40' Betis

Jeszcze przed przerwą podopieczni Asiera Garitano wydali pierwszy sygnał ostrzegawczy. W 44. minucie świetnym uderzeniem z dystansu popisał się Gerard Gumbau, a piłka w drodze do siatki odbiła się jeszcze od słupka.

2:1 Gumbau 44' Leganes

Po przerwie tempo spotkania nie ulegało zmianie - obie drużyny tworzyły ciekawe sytuacje bramkowe, a momentami szły na wymianę ciosów. Z jednej z nich skorzystali goście - w 71. minucie gola wyrównującego strzelił Javi Eraso, niejako ośmieszając defensywę Betisu.

2:2 Eraso 71' Leganes

Ostatni cios należał jednak do zawodników Betisu. W 82. minucie bezsensownym zagraniem ręką w polu karnym popisał się Nordin Amrabat, za co arbiter słusznie podyktował jedenastkę. Do niej podeszła żywa legenda zespołu, Ruben Castro i strzelił pierwszą bramkę w tym sezonie, zapewniając tym samym ekipie z Andaluzji drugie zwycięstwo z rzędu!

3:2 Castro [karny] 83' Betis

Tagi: Cristian Tello, Gerard Gumbau, Javi Eraso, joaquin, LaLiga, Leganes, Real Betis, Relacja, Ruben Castro