Girona upokarza Las Palmas!

Real Sociedad Cezary Kawecki @13.01.2018 | Przeczytano 968 razy

W pierwszym sobotnim spotkaniu 19. kolejki LaLiga Santander, ekipa z Wysp Kanaryjskich została upokorzona przez Gironę na Estadi Montilivi, przegrywając aż 0:6.

Przed przerwą nic nie zwiastowało, że końcowy rezultat może być aż tak wysoki i aż tak dramatycznie zły dla przyjezdnych. Co prawda Girona wyraźnie przeważała, ale w pierwszej połowie potrafiła to udokumentować tylko jednym trafieniem autorstwa Christiana Stuaniego, który w 25. minucie skutecznie wykonał rzut karny.

1:0 Stuani 25' Girona

Prawdziwy koncert gry Katalończyków rozpoczął się dopiero po przerwie. W miejsce autora pierwszego gola na murawie zameldował się Michael Olunga, który w 57. minucie zanotował swoje premierowe ligowe trafienie w tym sezonie, stając się przy okazji pierwszym Kenijczykiem w historii LaLiga, który wpisał się na listę strzelców.

2:0 Olunga 57' Girona

Na dwóch bramkach Girona jednak się nie zadowoliła i w następnych minutach systematycznie punktowała Las Palmas. Bohaterem okazał się wyżej wspominany Michael Olunga, który ustrzelił hat-tricka, a ponadto asystował przy trafieniu Portu. Komplet strzelców uzupełnił Borja Garcia, kompletnie rozbijając nieskładną i rozbitą drużynę Paco Jemeza.

3:0 B. Garcia 64' Girona

4:0 Olunga 70' Girona

5:0 Portu 74' Girona

6:0 Olunga 79' Girona