José Luis Munuera Montero

Mini-derby Madrytu pod dyktando Atletico, czerwień Costy

Relacje Cezary Kawecki @06.01.2018 | Przeczytano 897 razy

Źródło: as.com

W pierwszym noworocznym spotkaniu w LaLiga Santander, Atletico Madryt pokonało na własnym stadionie ekipę Getafe 2:0.

Pierwsze spotkanie w LaLiga w 2018 roku musiało stać na wysokim poziomie intensywności i agresywności. Pojedynek Atletico z Getafe to w końcu małe derby Madrytu, a ponadto na Wanda Metropolitano wrócił krnąbrny i nierzadko problemowy Diego Costa, co tylko zwiastowało wiele gorących pojedynków napastnika z zawodnikami gości.

Sam przebieg spotkania nie zaskoczył - od początku Atletico przeważało i jak najszybciej chciało wyjść na prowadzenie, dokumentując swoją przewagę. Udało się to w 18. minucie - po koronkowej akcji z Antoinem Griezmannem, ładnym uderzeniem zewnętrzną częścią buta do siatki trafił Angel Correa.

1:0 Correa 18' Atl. Madryt

Po strzelonym golu gospodarze w tradycyjny dla siebie sposób nieco spuścili z tonu, ale z kolei nie potrafili utrzymywać nerwów na wodzy. Dowodem tego było aż pięć żółtych kartek dla graczy Atletico już przed przerwą i tylko dwie dla piłkarzy Getafe.

Do ambitniejszych ataków podopieczni Diego Simeone ruszyli od początku drugiej części, a podwyższyć prowadzenie udało się dopiero w 68. minucie - wówczas na listę strzelców wpisał się ulubieniec publiczności, Diego Costa, który jednak chwilę później.. został wyrzucony z boiska za drugą żółtą kartkę, obejrzaną wskutek nadmiernej radości po bramce.

2:0 Costa 68' Atl. Madryt

Do końca meczu Getafe nie umiało wykorzystać przewagi liczebnej i ostatecznie przegrało 0:2. Po tym triumfie Atletico zwiększyło swoją przewagę w tabeli nad drugą Valencią do pięciu punktów.

Tagi: Angel Correa, Atletico Madryt, Diego Costa, getafe, LaLiga, Relacja