Pavel Kralovec

Real lepszy od Borussii na koniec fazy grupowej

Relacje Cezary Kawecki @06.12.2017 | Przeczytano 1300 razy

Źródło: as.com

W swoim ostatnim meczu w fazie grupowej tegorocznej edycji Ligi Mistrzów, Real Madryt niezbyt pewnie, ale jednak pokonał Borussię Dortmund 3:2.

Ostatnie spotkanie w fazie grupowej rozpoczęło się dla Królewskich świetnie - już po 12. minutach mistrzowie Hiszpanii prowadzili 2:0.

Najpierw do siatki trafił Borja Mayoral, który wykorzystał nieco niezaplanowane podanie od Isco i sprytnie przerzucił piłkę nad Romanem Burkim, a cztery minuty później na 2:0 kapitalnym strzałem podwyższył Cristiano Ronaldo. Portugalczyk strzelał bramki w każdym z sześciu spotkań w fazie grupowej, przechodząc tym samym do historii jako pierwszy gracz, któremu udała się ta sztuka.

1:0 Mayoral 8' Real Madryt

2:0 Ronaldo 12' Real Madryt

Pomimo dużej przewagi, Real nie zdołał strzelić kolejnych bramek, a do gry zaczęła wracać Borussia. Na dwie minuty przed przerwą gola kontaktowego strzelił Aubameyang, świetnie wykańczając dośrodkowanie od Marcela Schmelzera.

2:1 Aubameyang 43' Dortmund

Rozkojarzona defensywa Królewskich ponownie nie upilnowała Gabończyka cztery minuty po rozpoczęciu drugiej połowy. Napastnik Borussii w pierwszej chwili nie zdołał pokonać Keylora Navasa, ale po chwili przelobował Kostarykanina i doprowadził do remisu 2:2.

2:2 Aubameyang 49' Dortmund

Ostatnie słowo należało jednak do Królewskich. W 81. minucie bezpańsko odbitą piłkę przez Theo Hernandeza zgarnął Lucas Vazquez i mocno anemicznym, ale celnym strzałem przy słupku zapewnił Realowi zwycięstwo 3:2.

3:2 Vazquez 81' Real Madryt

Tagi: Borja Mayoral, Borussia Dortmund, Cristiano Ronaldo, liga mistrzów, Lucas Vázquez, Real Madryt, Relacja