Mario Melero Lopez

Odwaga Celty na Camp Nou, Barca znowu traci punkty!

Relacje Cezary Kawecki @02.12.2017 | Przeczytano 1101 razy

Źródło: as.com

W pierwszym sobotnim spotkaniu 13. kolejki LaLiga, FC Barcelona po raz drugi z rzędu straciła punkty, remisując na własnym stadionie z Celtą Vigo 2:2.

Spotkanie na Camp Nou rozpoczęło mocno nietypowo - już w pierwszej minucie żółtą kartkę otrzymał Luis Suarez, który dosłownie wyrwał Sergiemu Gomezowi rękę ze stawu barkowego, po czym obrońca Celty musiał opuścić boisko.

Gospodarze dość wyraźnie zdominowali pierwsze fragmenty tego spotkania, a nadzwyczajne spotkanie rozgrywał Leo Messi, który czarował swoimi dryblingami. Mimo to, jako pierwsi do siatki trafili goście - w 20. minucie Maxi Gomez nie dał rady pokonać Marka-Andre ter Stegena z kilku metrów (Niemiec popisał się kapitalną interwencją), ale drugą piłkę zebrał Iago Aspas, dobijając ją do pustej bramki.

0:1 Aspas 20' Celta Vigo

Radość podopiecznych Juana Carlosa Unzue trwała jednak tylko 120 sekund. Po dograniu od Paulinho i lekkiej dawce szczęścia, Leo Messi wbiegł w pole karne i pokonał Rubena Blanco, kończąc tym samym swoją passę pięciu kolejnych spotkań we wszystkich rozgrywkach bez strzelenia gola.

1:1 Messi 22' Barcelona

Do końca pierwszej połowy Barca w dalszym ciągu prowadziła grę, ale nie potrafiła udokumentować tego drugim trafieniem. Pomimo słabszej gry po przerwie, dokonała tej sztuki w 62. minucie - po koronkowej akcji Leo Messiego z Jordi Albą, ten drugi zagrał do wybiegającego na wolne pole Luisa Suareza, a ten spokojnym strzałem pokonał Rubena Blanco.

2:1 L. Suarez 62' Barcelona

W pierwszej połowie szybko na straconego gola odpowiedzieli gospodarze, zaś w te sytuacji to Celta dość szybko odrobiła straty. W 70. minucie po oskrzydlającej akcji Iago Aspasa, bramkę na 2:2 strzelił Maxi Gomez. Hiszpańskiemu napastnikowi Celty pomogła w tym kontuzja Samuela Umtitiego, który kilkadziesiąt metrów wcześniej naderwał mięsień czworogłowy i nie dał rady biec dalej.

2:2 M. Gomez 70' Celta Vigo

Koniec końców Barca nie zdołała wyprowadzić decydującego ciosu i drugi raz z rzędu zgubiła dwa punkty. Jeśli Real Madryt dziś wieczorem pokona Athletic Bilbao, przewaga Katalończyków nad Królewskimi stopnieje do sześciu oczek.

Tagi: Celta Vigo, fc barcelona, Iago Aspas, LaLiga, leo messi, luis suarez, Maxi Gomez, Relacja