Wenezuela Christian Santos
Santiago Jaime Latre

Getafe deklasuje Alaves

Relacje Cezary Kawecki @18.11.2017 | Przeczytano 379 razy

W pierwszym sobotnim spotkaniu 12. kolejki LaLiga Santander, Getafe na własnym stadionie rozbiło Deportivo Alaves aż 4:0.

Gospodarze rozpoczęli strzelanie bardzo szybko, bowiem już po dziewięciu minutach prowadzili 2:0. W 6. minucie po dośrodkowaniu Mauro Arambarriego, piłkę na raty głową do siatki skierował Markel Bergara. 180 sekund później Jorge Molina najpierw wypracował jedenastkę dla swojego zespołu, a po chwili zamienił ją na drugiego gola.

1:0 Bergara 6' Getafe

2:0 Molina [karny] 9' Getafe

Po przerwie drużyna spod Madrytu ponownie zdominowała grę i strzelała kolejne gole, a dokładniej czynił to Angel Rodriguez. 30-letni napastnik dwukrotnie ośmieszył defensywę Alaves, efektownie umieszczając piłkę w siatce.

3:0 Rodriguez 53' Getafe

4:0 Rodriguez 64' Getafe

Tego popołudnia gości z Kraju Basków było stać tylko na jedno trafienie. W 81. minucie po wrzutce Ibaia Gomeza, kompletnie niepilnowany Christian Santos ładnym strzałem głową strzelił dla Deportivo honorowego gola.

4:1 Santos 81' Alaves

Zwycięstwo pozwoliło Getafe awansować o dwie pozycje w tabeli, przesuwając się na 10. lokatę. Deportivo Alaves z kolei w dalszym ciągu otwiera strefę spadkową.

Tagi: Angel Rodriguez, Christian Santos, Deportivo Alaves, getafe, Jorge Molina, LaLiga, Markel Bergara, Relacja