19N
José Luis González González

Szóste z rzędu zwycięstwo Valencii

Relacje Cezary Kawecki @28.10.2017 | Przeczytano 1518 razy

Pomimo nieco słabszego występu niż w poprzednich kolejkach, Valencia dopisała do swojego konta kolejne trzy punkty dzięki wyjazdowemu zwycięstwu nad Deportivo Alaves.

Znajdująca się w kapitalnej formie Valencia nie popisywała się taką dyspozycją w pierwszych fragmentach meczu. Gospodarze dość dobrze przerywali akcje gości, ale mimo to nie byli w stanie ustrzec się błędów. W 34. minucie takowy popełnił debiutant w zespole Deportivo, Adrián Diéguez, który podał pod nogi Andreasa Pereiry. Ten z kolei dograł do Simone Zazy i po chwili było 0:1, kiedy to Włoch huknął nie do obrony pod poprzeczkę.

0:1 Zaza 34' Valencia

Podopieczni Gianniego De Biasiego ruszyli do ataków dopiero po przerwie i szybko dostali za to nagrodę. W 49. minucie po wrzutce Munira z rzutu rożnego, Neto uderzeniem głową pokonał Alexis Ruano.

1:1 Ruano 49' Alaves

Goście przez niektóre fragmenty meczu dali się zamykać Deportivo na własnej połowie, ale to do nich należało ostatnie, kluczowe słowo. Po zagraniu ręką przez Rodrigo Ely'ego we własnym polu karnym, arbiter w 66. minucie podyktował jedenastkę, którą na gola spokojnym uderzeniem zamienił Rodrigo Moreno.

1:2 Moreno [karny] 66' Valencia

Po tej porażce Deportivo Alaves nie zmieniło swojej sytuacji i wciąż z dorobkiem zaledwie trzech punktów plasuje się na przedostatnim miejscu w tabeli. Valencia z kolei odskoczyła Realowi Madryt na cztery oczka i traci tylko jedno do FC Barcelony, okupując fotel wicelidera.