Alberto Undiano Mallenco

Frustrujący bezbramkowy remis na początek 8. kolejki

Relacje Cezary Kawecki @14.10.2017 | Przeczytano 632 razy

Źródło: marca.com

W meczu otwierającym zmagania w ósmej kolejce LaLiga Santander, niesamowicie nieskuteczny Espanyol zremisował u siebie 0:0 z beniaminkiem z Levante.

Choć końcowy rezultat pozwala twierdzić, że mecz stał raczej na średnim poziomie, rzeczywistość była inna. Spotkanie na Cornella El-Prat stał na naprawdę wysokim poziomie, a obie drużyny stworzyły sobie łącznie ponad 30 okazji bramkowych, lecz na fatalnym poziomie stała skuteczność zawodników obu zespołów.

Na przestrzeni całych 90. minut, zdecydowanie więcej okazji do strzelenia zwycięskiego gola mieli podopieczni Quique Sancheza Floresa. Dwie znakomite sytuacje do tego miał Leo Baptistao - zarówno w pierwszej, jak i drugiej połowie - ale w obu przypadkach brazylijski napastnik niemożliwie chybiał, znajdując się zaledwie kilka metrów od bramki. Po przerwie do siatki z kolei trafił Gerard Moreno, ale arbiter słusznie dopatrzył się jego faulu na Antonio Lunie.

Jeśli chodzi o drużynę z Walencji, najbliżej strzelenia gola był Ivi Lopez, który kilkadziesiąt sekund po rozpoczęciu drugiej połowy oddał bardzo groźny strzał z dystansu. Nieprzewidywalny tor lotu piłki po tym uderzeniu z najwyższym trudem został jednak obroniony przez Paua Lopeza.

Po podziale punktów, oba zespoły zostały sąsiadami w tabeli. Espanyol z dorobkiem 9. oczek plasuje się na 11. pozycji, zaś Levante z jednym punktem więcej zajmuje 10. lokatę.

Tagi: Antonio Luna, espanyol, Gerard Moreno, Ivi Lopez, LaLiga, Leo Baptistao, levante, Pau Lopez, Relacja