19N
Santiago Jaime Latre

Cios za cios na Anoeta, ale to Valencia ma trzy punkty

Relacje Cezary Kawecki @24.09.2017 | Przeczytano 986 razy

W meczu kończącym niedzielne zmagania w 6. kolejce LaLiga Santander, Valencia po niezwykle emocjonującym spotkaniu pokonała na Estadio Anoeta Real Sociedad 3:2.

Podopieczni Eusebio Sacristana weszli w to spotkanie mocno rozkojarzeni i zapłacili za to w 26. minucie. Po nieporozumieniu w linii defensywnej, piłkę przejął Goncalo Guedes i pomknął z nią w stronę bramki. Po minięciu Geronimo Rulliego, wypożyczony z PSG skrzydłowy dograł do Rodrigo Moreno, a ten dobił piłkę na pustą bramkę.

0:1 Moreno 26' Valencia

Gospodarze dopiero po straconej bramce ruszyli do odważniejszych ataków i potrzebowali zaledwie siedmiu minut, aby odpowiedzieć. W 33. minucie świetnym dośrodkowaniem z rzutu rożnego popisał się Mikel Oyarzabal, a szesnastce najwyżej wyskoczył Aritz Elustondo, który wyrównał stan rywalizacji.

1:1 Elustondo 33' Real Sociedad

Na kolejne emocje przyszło czekać kibicom do drugiej połowy, a dokładniej 55. minuty. Wówczas po podaniu Carlosa Solera na świetny rajd zdecydował się młody Nacho Vidal, który zwieńczył akcję niezwykle przytomnym lobem nad Geronimo Rullim i golem na 1:2.

1:2 Vidal 55' Valencia

Wymiana cios za cios trwała w najlepsze i tym razem Baskowie również nie potrzebowali zbyt wiele czasu, aby odpowiedzieć na straconą bramkę. Po zaledwie czterech minutach do remisu doprowadził Mikel Oyarzabal, popisując się bardzo ładnym uderzeniem lewą nogą z kilkunastu metrów.

2:2 Oyarzabal 59' Real Sociedad

Po tej bramce, w przeciągu 20. kolejnych minut obie drużyny straciły po jednym zawodniku, którzy obejrzeli po dwie żółte kartki. Po stronie Realu Sociedad przedwcześnie z murawą musiał pożegnać się Luis Zubeldia, natomiast w ekipie gości podobnej sztuki dokonał Geoffrey Kondogbia.

Mimo ubytków w składach, podopieczni Marcelino Garcii Torala zdołali zadać ostateczny, zapewniający trzy punkty cios. W 85. minucie Gabriel Paulista świetnie obsłużył Goncalo Guedesa, a ten dograł do Simone Zazy, który pewnym strzałem ustalił rezultat spotkania na 2:3.

2:3 Zaza 85' Valencia

Tagi: Aritz Elustondo, LaLiga, Mikel Oyarzabal, Nacho Vidal, Real Sociedad, Relacja, Rodrigo Moreno, Simone Zaza, valencia