Celta traci zwycięstwo w ostatnich minutach

Relacje Cezary Kawecki @21.09.2017 | Przeczytano 1175 razy

Dotyczy: Maximiliano Gómez, Ángel Rodríguez, Celta Vigo, Getafe

Źródło: marca.com

Celta Vigo po raz kolejny w tym sezonie nie potrafiła wygrać na własnym stadionie, remisując tym razem z beniaminkiem, Getafe 1:1.

W 25. minucie podopieczni Juana Carlosa Unzue wyprowadzili kolejną w tym sezonie podobną akcję. Na prawym skrzydle piłkę otrzymał Hugo Mallo, po czym wyskoczył nad Amatha Diedhiou i zagrał głową w pole karne w pole karne, a tam bez problemów piłkę w siatce umieścił Maxi Gomez, dla którego było to już piąte trafienie w obecnej kampanii ligowej.

1:0 Gomez 25' Celta Vigo

Po golu obraz gry nie był porywający - gospodarze starali się kontrolować przebieg wydarzeń, natomiast Getafe czekało na okazję, aby móc skontrować. Taki stan rzeczy utrzymywał się do drugiej części meczu. Decydująca okazała się 56. minuta, kiedy menedżer beniaminka LaLiga, Pepe Bordalas postanowił wprowadzić na boisko Angela Rodrigueza i Alvaro Jimeneza.

Obaj napastnicy znacznie ożywili grę całego zespołu i w 86. minucie przeprowadzili akcję, która zapewniła gościom jeden punkt. Jimenez z prawego skrzydła zagrał bardzo nieprzyjemną piłkę w pole karne, a ma zamknięciu całej akcji znalazł się Rodriguez, który bez problemów pokonał Sergio Alvareza.

1:1 Rodriguez 86' Getafe

Frustrujący remis nie pozwolił drużynie z Estadio Balaidos przesunąć się w ligowej tabeli, która wciąż okupuje bardzo niskie, 17. miejsce. Zespół spod Madrytu z kolei awansował na 14. pozycję.

Tagi: Angel Rodriguez, Celta Vigo, getafe, LaLiga, Maxi Gomez, Relacja