Espanyol lepszy od Celty na koniec 4. kolejki

Relacje Cezary Kawecki @19.09.2017 | Przeczytano 990 razy

Dotyczy: Gerard Moreno, Pablo Piatti, Pione Sisto, Espanyol, Celta Vigo

Źródło: twitter.com

Na zakończeniem czwartej serii gier LaLiga Santander, Espanyol odniósł pierwsze w tym sezonie zwycięstwo, pokonując u siebie Celtę Vigo 2:1.

Drużyna z Katalonii bardzo szybko wyszła na dwubramkowe prowadzenie. W 10. minucie po asyście Leo Baptistao, Sergio Alvareza bardzo ładnym, płaskim strzałem pokonał Gerard Moreno. Niespełna kwadrans później podwyższył Pablo Piatti, który znalazł drogę siatki uderzeniem z ostrego kąta.

Po przerwie Celta ruszyła do odważnych ataków i chciała odwrócić losy rywalizacji, ale w jej grze widoczny był brak precyzji i koncentracji. Podopieczni Juana Carlosa Unzue zdołali odpowiedzieć tylko raz - w 69. minucie po asyście Iago Aspasa, Paua Lopeza uderzeniem z kilkunastu metrów zaskoczył Pione Sisto.

Taki rezultat spowodował, że obie drużyny znalazły się obok siebie w ligowej tabeli. Espanyol z czterema punktami plasuje się 16. miejscu, zaś Celta z trzema oczkami na koncie znajduje się pozycję niżej.

Tagi: Celta Vigo, espanyol, Gerard Moreno, LaLiga, Pablo Piatti, Pione Sisto, Relacja