Niezwykle cenny remis Sevilli

Relacje Cezary Kawecki @13.09.2017 | Przeczytano 1115 razy

Dotyczy: Wissam Ben Yedder, Joaquín Correa, Sevilla

Źródło: twitter.com

W swoim pierwszym meczu w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów, Sevilla po zaciętym meczu zremisowała na wyjeździe z Liverpoolem 2:2.

Andaluzyjczycy znakomicie weszli w to spotkanie - już w 5. minucie po zagraniu Sergio Escudero i szkolnym błędzie Dejana Lovrena, gości na prowadzenie wyprowadził Wissam Ben Yedder. Był to dość niespodziewany gol, bowiem przez początkowe fragmenty meczu to Liverpool był stroną wyraźnie przeważającą.

I miało to swoje odzwierciedlenie w przeciągu kolejnych 30 minut. W 21. minucie po akcji byłego gracza Sevilli, Alberto Moreno do wyrównania doprowadził Roberto Firmino, zaś kwadrans później do siatki trafił Mohamed Salah, który zdecydował się na uderzenie z dystansu. Pomógł mu w tym obrońca gości, Simon Kjaer, bowiem to po jego nodze futbolówka zaskoczyła Sergio Rico.

Jeszcze przed przerwą znakomitą okazję zaprzepaścił Roberto Firmino, kiedy to przestrzelił rzut karny. Po przerwie to Sevilla osiągnęła optyczną przewagę i w 72. minucie strzeliła drugą bramkę - jej autorem był Joaquin Correa, który skorzystał z dobrego zagrania Luisa Muriela, Kolumbijczyka, który pojawił się na murawie 180 sekund wcześniej.

Tagi: Joaquin Correa, liga mistrzów, Liverpool, Relacja, sevilla, Wissam Ben Yedder