Geniusz Ganso zapewnia Sevilli zwycięstwo

Relacje Cezary Kawecki @27.08.2017 | Przeczytano 735 razy

Dotyczy: Ganso, Getafe vs Sevilla [27.08.2017], Sevilla

Źródło: twitter.com

Po efektownej bramce Ganso w ostatnich minutach, Sevilla odniosła skromne zwycięstwo na wyjeździe z Getafe 1:0.

Po frustrującym remisie 1:1 z Espanyolem przed tygodniem, kibice Sevilli mieli nadzieję, że wyjazdowy pojedynek z beniaminkiem LaLiga będzie dla ich ulubieńców spacerkiem. Tak jednak nie było - Getafe stawiało trudne warunki, ale w końcowych momentach nie dało rady zatrzymać teoretycznie lepszego rywala.

Co zaskakujące, w pierwszej połowie to gospodarze przeważali w sytuacjach bramkowych, choć żadnej z nich nie można było nazwać 100%. Po przerwie Sevilla również nie wykazywała znaczącej poprawy stylu gry, a fakt, że nie straciła ani jednego gola może zawdzięczać zarówno dobrej organizacji w defensywie, jak i szczęściu.

Szczęście dopisało gościom także w 83. minucie. Po dynamicznej akcji na skrzydle Gabriela Mercado, pilnowany w polu karnym Ganso zdołał jeszcze oddać strzał piętą, który ostatecznie wylądował w siatce.

0:1 Ganso 83' Sevilla

Piękna bramka brazylijskiego pomocnika wystarczyła, aby odnieść niezwykle ważne zwycięstwo na terenie Getafe 1:0.

Tagi: Gabriel Mercado, Ganso, getafe, LaLiga, Relacja, sevilla