Collum W.

Sevilla awansuje do Ligi Mistrzów!

Relacje Cezary Kawecki @22.08.2017 | Przeczytano 789 razy

Źródło: twitter.com

Pomimo słabej postawy i wielkiej nerwówki w końcowych minutach, Sevilla awansowała do fazy grupowej Ligi Mistrzów po remisie 2:2 z İstanbul Başakşehir.

Po zwycięstwie 2:1 na wyjeździe przed tygodniem, nikt raczej nie przewidywał, że podopieczni Eduardo Berizzo mogą mieć jakiekolwiek problemy z awansem do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Przeciwnik, czyli İstanbul Başakşehir to zdecydowanie niżej notowany rywal, dlatego ewentualne emocje były raczej mało przewidziane.

Było jednak inaczej - to goście prezentowali wyższy poziom. W 17. minucie udokumentowali to wyjściem na prowadzenie, kiedy po asyście Juniora Caicary drugiego gola w drugim starciu przeciwko Sevilli strzelił holenderski skrzydłowy, Eljero Elia.

0:1 Elia 17' Basaksehir (Tur)

Gospodarze absolutnie nie pokazywali niczego, co pozwoliłoby im doprowadzić do wyrównania. Obraz gry zmienił się dopiero po przerwie - Sevilla zaczęła grać swój futbol, a co najważniejsze, strzelać bramki. W 52. minucie gola na 1:1 bardzo ładnym uderzeniem głową strzelił Sergio Escudero, natomiast w 75. minucie Andaluzyjczyków na prowadzenie wyprowadził Wissam Ben Yedder, który znalazł drogę do siatki po strzale z ostrego kąta.

1:1 Escudero 52' Sevilla (Esp)

2:1 Ben Yedder 75' Sevilla (Esp)

Osiem minut po tym trafieniu goście niespodziewanie wyrównali i na Sanchez Pizjuan ponownie zrobiło się gorąco, bowiem Istanbul Basaksehir potrzebował już tylko jednego gola, aby awansować do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Pomimo kilku okazji, turecka drużyna ostatecznie nie strzeliła trzeciego gola i to Sevilla po wielkich agoniach awansowała do Champions League!

2:2 Visca 83' Basaksehir (Tur)

Tagi: İstanbul Başakşehir, Joaquin Correa, liga mistrzów, Relacja, Sergio Escudero, sevilla