16N
Lahoz A.

Thriller na Balaidos dla Realu Sociedad!

Relacje fizi94 @19.08.2017 | Przeczytano 730 razy

W pierwszym sobotnim starciu w Primera Division Celta uległa Realowi Sociedad 2-3!

Obie ekipy w przedsezonowych zapowiedziach szumnie zapowiadały, że chcą powalczyć o miejsce w europejskich pucharach, mając na myśli nie tylko Ligę Europy.

Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy przeważali od pierwszego gwizdka, a ich przewaga została udokumentowana w 20. minucie. Wszystko dzięki trafieniu 20-latka sprowadzonego przed obecną kampanią z urugwajskiej ekstraklasy - Maximiliano Gomeza. Podopieczni Sacristana praktycznie nie zagrażali bramce strzeżonej przez Alvareza i mimo przeciętnej gry zdołali odpowiedzieć jeszcze przed przerwą - gola dającego remis zdobył w 33. minucie Oyarzabal.

Na początku drugiej części gry ponownie przypomniał o sobie Gomez, który po raz drugi wpisał się na listę strzelców i z przytupem przywitał się z hiszpańską ekstraklasą. Piłkarze Unzue kontrolowali przebieg meczu - co więcej, mieli okazje na podwyższenie rezultatu -  i gdy wydawało się, że nic nie jest w stanie wyrwać im trzech punktów, wtedy stało się coś, co nie miało prawa się wydarzyć. Najpierw gola na remis zdobył Juanmi, a w 87. minucie rzut karny dający zwycięstwo wykorzystał Willian Jose. Pytanie - jak to zwykle bywa w Hiszpanii - brzmi następująco: czy przewinienie miało miejsce w szesnastce, czy tuż przed linią?

Celta długimi fragmentami grała naprawdę solidnie i zasłużyła przynajmniej na jeden punkt, jednak jak doskonale wiemy - liczy się przede wszystkim, to co wpadnie do siatki, a dzisiaj skuteczniejsi byli gracze Realu Sociedad.