[LIGA EUROPY]: Debiutancki remis José Ángela Zigandy

Relacje Cezary Kawecki @28.07.2017 | Przeczytano 1261 razy

Dotyczy: Aymeric Laporte, Athletic Club

Źródło: twitter.com

W pierwszym meczu 3. rundy eliminacji do fazy grupowej Ligi Europy, Athletic Club pod wodzą nowego trenera, José Ángela Zigandy zremisował na wyjeździe z Dinamem Bukareszt 1:1.

Klub z Kraju Basków w tym roku bardzo wcześnie oficjalnie rozpoczął sezon, bowiem kwalifikacje do tegorocznej edycji Ligi Europy musiał rozpocząć już od trzeciej rundy. W losowaniu Athletic trafił na trzecią drużynę poprzedniego sezonu rumuńskiej ligi, Dinamo Bukareszt.

Zawodnicy z San Mames szybko wzięli się do pracy i już w 21. minucie wyszli na prowadzenie. Wówczas po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i przedłużeniu futbolówki przez Markela Suasetę, pierwszego oficjalnego gola dla Athletiku w sezonie 2017/18 strzelił środkowy obrońca, Aymeric Laporte.

Mimo optycznej przewagi, podopieczni Zigandy nie potrafili zdobyć drugiej bramki, a dziesięć minut po przerwie Dinamo zdołało doprowadzić do wyrównania. Wówczas na uderzenie z dystansu zdecydował się syn słynnego Rivaldo, Rivaldinho i w kapitalny sposób pokonał bezradnie próbującego interweniować Iago Herrerina.

Mecz zakończył się remisem 1:1. Wynik ten daje prowizoryczną przewagę Athletikowi przed rewanżem, który odbędzie się 3 sierpnia.

Tagi: Athletic Bilbao, Athletic Club, Aymeric Laporte, Dinamo Bukareszt, Iago Herrerin, Jose Angel Ziganda, Liga Europy, Markel Susaeta, Relacja, Rivaldinho, rivaldo