Hiszpania 2:2 Kolumbia, Morata ratuje remis w końcówce

Reprezentacja Cezary Kawecki @08.06.2017 | Przeczytano 1373 razy

Źródło: skysports.com

Reprezentacja Hiszpanii wczoraj wieczorem zremisowała z Kolumbią 2:2, a gola na wagę remisu w końcowych minutach strzelił Alvaro Morata.

Dla reprezentacji Hiszpanii był to ostatni mecz przygotowawczy przed zbliżającym się spotkaniem z eliminacjach do przyszłorocznego Mundialu - 11 czerwca podopieczni Julena Lopeteguia zagrają na wyjeździe z Macedonią. Kolumbię z kolei czeka jeszcze jeden sparing (13 czerwca z Kamerunem), zaś kolejne spotkanie o wyjazd do Rosji ekipa z Ameryki Południowej rozegra dopiero pod koniec sierpnia.

Wczorajsze spotkanie lepiej rozpoczęło się dla gospodarzy - już w 22. minucie po pięknej akcji i asyście Pedro Rodrigueza, piłkę do siatki skierował David Silva. Goście wyrównali na sześć minut przed przerwą - wówczas niezrozumiałe zachowanie Cesara Azpilicuety i Gerarda Pique wykorzystał Edwin Cardona, który przelobował bezradnie próbującego interweniować Pepe Reinę.

10. minut po przerwie Kolumbijczycy wyszli na prowadzenie. Z rzutu rożnego dośrodkowywał James Rodriguez, natomiast piłkę głową do siatki skierował Radamel Falcao, stając się dzięki temu najskuteczniejszym strzelcem w historii swojej reprezentacji (26 goli).

Wiele wskazywało na to, że mecz zakończy się zwycięstwem gości, ale w 87. minucie bramkę na wagę remisu strzelił zmiennik, Alvaro Morata. Napastnik Królewskich skorzystał ze świetnego dośrodkowania Saula Nigueza i pokonał Davida Ospinę uderzeniem głową.

Hiszpania 2:2 (1:1) Kolumbia

1:0 Silva (22')
1:1 Cardona (39')
1:2 Falcao (55')
2:2 Morata (87')

Hiszpania: Pepe Reina - Jordi Alba (Saul Niguez 46'), Nacho Fernandez, Gerard Pique (Gerard Deulofeu 56'), Cesar Azpilicueta - Andres Iniesta (Marco Asensio 46'), Asier Illarramendi, Koke - Pedro Rodriguez (Vitolo 77'), Iago Aspas (Alvaro Morata 56'), David Silva (Nacho Monreal 46').

Kolumbia: David Ospina - Pablo Armero, Cristian Zapata, Davinson Sanchez (Oscar Murillo 46'), Santiago Arias - Carlos Sanchez, Abel Aguilar (Daniel Torres 67'), Edwin Cardona (Giovanni Moreno 67'), James Rodriguez (Luis Muriel 80'), Juan Cuadrado (Jose Izquierdo 88') - Radamel Falcao (Carlos Bacca 77').

Sędzia: Slavko Vinčić (Słowenia)
Stadion: La Condomina (Murcia)
Widzów: 6345

Tagi: Alvaro Morata, David Silva, Hiszpania, James Rodriguez, Kolumbia, Mecz, Mecz towarzyski, Pedro Rodriguez, Radamel Falcao, Relacja, Reprezentacja, Saul Niguez, sparing