Mourinho: To był najważniejszy mecz w historii Celty

Liga Europy M.Kostarski @12.05.2017 | Przeczytano 734 razy

Źródło: mirror.co.uk

Piłkarze Manchesteru United nie zachwycili w czwartkowy wieczór i jedynie zremisowali z Celtą Vigo. Jose Mourinho nie szczędził pochwał pod adresem swoich rywali.

Szkoleniowiec Manchesteru United zdaje sobie sprawę z tego, że skuteczność jego piłkarzy pozostawia wiele do życzenia. Anglicy mieli wiele sytuacji w pierwszym meczu, ale zdołali strzelić tylko jedną bramkę.

Każdy mecz to zupełnie inna historia. W tym sezonie to u nas normalne, że gramy dobrze, ale nie strzelamy wystarczająco dużo bramek. Natomiast gdy gramy gorzej, jesteśmy w sporych opałach.

W Vigo zagraliśmy dobrze od pierwszej minuty. Siedziałem na ławce spokojny i zrelaksowany, ze świadomością, iż wszystko jest pod kontrolą. Nie pamiętam nawet jednej szansy Celty w tym meczu, za to pamiętam wiele naszych sytuacji, które powinny zabić emocje w tym dwumeczu.

Portugalczyk musiał tłumaczyć się przed dziennikarzami ze słabszej gry swoich podopiecznych, którzy mieli widoczne problemy z Galisyjczykami w drugiej połowie spotkania.

W drugiej połowie nie mieli nic do stracenia. To jasne, że gdy gra drużyna, która nie ma nic do stracenia przeciwko zespołowi, który prowadzi na własnym obiekcie i ma na barkach wielką odpowiedzialność, to ci pierwsi stawiają wszystko na jedną kartę.

Czy Mourinho nie ustawił swoich piłkarzy zbyt defensywnie po strzelonej bramce?

Trudno jest powiedzieć piłkarzom, by ustawili znacznie wyższą linię defensywną, wiedząc, że wygrywamy i jesteśmy o krok od finału. Miałem wybór wprowadzić w tamtym momencie Martiala lub Matę, by dać jakieś wsparcie ofensywie, ale wypadł Eric Bailly. Okej, Celta też straciła gracza, ale ja straciłem środkowego obrońcę, więc musiałem grać ze Smallingiem na środku defensywy.

Eric Bailly otrzymał czerwoną kartkę w 87 minucie i skomplikował nieco sytuację Manchesteru. Mourinho nie dopatrzył się przewinienia swojego podopiecznego.

Czerwona kartka dla Bailly'ego? Nic nie widziałem, nawet na powtórkach telewizyjnych.

Gra była emocjonująca. Niektórzy lepiej trzymali nerwy na wodzy, Eric może był trochę zbyt naiwny.

Portugalczyk podkreślił wagę wczorajszego spotkania dla piłkarzy Celty, którzy nigdy nie zaszli tak daleko w europejskich pucharach.

Manchester United był już w wielu półfinałach, finałach  Ligi Mistrzów, więc jasne jest, że nie był to największy mecz zarówno w mojej, jak i klubowej historii. Jednak dla Celty, dla Vigo, to był najważniejszy mecz w historii, więc ważne było, by mieć takie samo pragnienie zwycięstwa jak oni.

Szkoleniowiec United przyznał, że Galisyjczycy w pewnym momencie meczu byli lepsi od gospodarzy, ale koniec końców to Manchester cieszył się z awansu do finału.

Gdy gra stała się trudna, byli lepsi od nas. Mieliśmy problemy, nie graliśmy dobrze. To właśnie nasza mentalność, pragnienie zwycięstwa i wspólnota spowodowały, że walczyliśmy do samego końca.

Manchester United zmierzy się w finale Ligi Europy z Ajaxem, który mimo porażki 3:1, zdołał pokonać w dwumeczu Olympique Lyon. Spotkanie odbędzie się 24 maja w Sztokholmie.

Źródło: football-espana.net

Tagi: Celta Vigo, Jose Mourinho, Liga Europy, Manchester United