21N
Bengoetxea R.

Anty-futbol Las Palmas, spokojny spacer Atletico

Relacje Cezary Kawecki @29.04.2017 | Przeczytano 1692 razy

Na kilka dni przed niezwykle ważnym meczem z Realem Madryt w półfinale Ligi Mistrzów, podopieczni Diego Simeone bez większych problemów pokonali na wyjeździe UD Las Palmas 5:0.

Po dość niespodziewanej porażce z Villarreal przed czterema dniami, dziś Rojiblancos chcieli nie tylko dopisać do swojego konta kolejne trzy punkty, ale także przystąpić do pierwszego meczu półfinałowego w Lidze Mistrzów w dobrych nastrojach. Okazja była przednia, bowiem nie walczące już o nim w tym sezonie UD Las Palmas nie mogło zagwarantować żadnej walki.

Pierwszy kwadrans udowodnił, że goście będą niezwykle groźni za kilka dni na Santiago Bernabeu. Od 2. do 17. minuty gracze Simeone strzelili trzy gole - dwukrotnie trafiał do siatki Kevin Gameiro i raz Saul Niguez, kończąc w ten sposób bardzo szybko jakiekolwiek emocje, które można było zakładać przed pierwszym gwizdkiem.

Atl. Madryt 0:1 Gameiro (2')

Atl. Madryt 0:2 Niguez (17')

Atl. Madryt 0:3 Gameiro (18')

Praktycznie cały mecz, poza akcjami bramkowymi, rozgrywany był w ślimaczym tempie. Gospodarze nie wykazywali absolutnie żadnej inicjatywy, tak jakby tylko czekali na koniec sezonu i rozpoczęcie okresu wakacyjnego. Goście natomiast spokojnie rozgrywali sobie piłkę w środku pola i nie kwapili się o strzelanie kolejnych goli.

Trzy warte odnotowania akcje miały miejsce najpierw w 65. minucie, kiedy to drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Kevin-Prince Boateng, siedem minut później, kiedy gola na 0:4 strzelił Thomas Partey oraz w doliczonym czasie - wówczas bramkę ustalającą rezultat na 0:5 strzelił Fernando Torres.

Atl. Madryt 0:4 Partey (72')

Atl. Madryt 0:5 Torres (90+1')

Tagi: Atletico Madryt, Fernando Torres, Kevin Gameiro, LaLiga, Relacja, Saul Niguez, Thomas Partey, UD Las Palmas