Fernandez Borbalan D.

Isco ratuje Królewskich w Gijon!

Relacje fizi94 @15.04.2017 | Przeczytano 3063 razy

Źródło: La Liga.es

W meczu 32. kolejki Primera Division Real Madryt pokonał na wyjeździe Sporting Gijon 3-2. Trzy punkty dla Los Blancos uratował bohater całego spotkania - Isco!

Królewscy przystępowali do tego starcia po wyjazdowym zwycięstwie nad Bayernem Monachium, mając w głowie wtorkowy rewanż, który zadecyduje o tym, kto zagra z półfinale Ligi Mistrzów. Dlatego ciężko dziwić się decyzji Zinedine'a Zidane'a, który w porównaniu do wyjściowego składu z Monachium dokonał aż dziewięciu zmian. Cel na dziś był jednak jasny - zdobyć trzy punkty, jak najmniejszym nakładem sił.

W zupełnie innych nastrojach znajdowali się piłkarze gospodarzy, którzy według wielu nie mają już większych szans na utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej w Hiszpanii.

Pierwszą dogodną okazję zmarnował Lucas, który w 13. minucie uderzył wysoko ponad poprzeczką. Gospodarze odpowiedzieli kilkadziesiąt sekund później i od razu zdobyli bramkę - kapitalną asystą popisał się Vesga, a wynik precyzyjnym strzałem przy słupku otworzył Duje Cop!

Podziałało to na Los Blancos, jak zimny prysznic, bo już w 17. minucie mieliśmy remis - fenomenalną indywidualną akcją popisał się Isco i wpakował piłkę pod poprzeczkę obok bezradnie interweniującego Cuellar'a!

Do końca pierwszej połowy nie zobaczyliśmy już nic ciekawego w wykonaniu obu ekip, dlatego zakończyła się ona dosyć sensacyjnym 1-1.                                                                                                                                                                                      Początek drugiej części gry ponownie dla Sportingu, który w 50, minucie wyszedł na prowadzenie - Vesga do asysty dołożył tym razem gola!

Strata punktów z zespołem, który okupuje miejsce premiowane spadkiem byłaby nie lada wtopą, dlatego też piłkarze Zizou ruszyli do odrabiania strat. Gola na wagę remisu udało zdobyć się dosyć szybko, bo już w 59. minucie - dośrodkował Danilo, a na listę strzelców wpisał się Morata!

Od tego momentu obserwowaliśmy prawdziwe oblężenie bramki Gijon. Królewscy atakowali raz z lewej, raz z prawej strony, środkiem i w momencie, gdy wszyscy spodziewali się, że koło ratunkowe po raz kolejny rzuci Sergio Ramos, losy spotkania rozstrzygnął Isco! Hiszpan uderzył zza szesnastki i zmieścił piłkę tuż obok słupka!

Real Madryt uciekł spod topora i po raz kolejny potwierdził tezę wielu ekspertów o tym, że Zidane posiada najmocniejszą kadrę na świecie. Dziś swoją jakość potwierdził Isco i być może to właśnie on wybiegnie w podstawowym składzie na Bayern. Najważniejsze dla Madrytczyków są dziś jednak trzy punkty, które dają komfort przed przyszłotygodniowym El Clasico. Natomiast Sporting Gijon jedną nogą jest już na zapleczu Primera Division.