16N
Fernandez J.

Kapitalne show na El Sadar, Iborra główną postacią!

Relacje Cezary Kawecki @22.01.2017 | Przeczytano 2077 razy

W pierwszym niedzielnym spotkaniu 19. kolejki LaLiga ekipy Osasuny i Sevilli stworzyły niesamowite show na El Sadar, zakończone zwycięstwem gości 4:3!

Sevilla po pokonaniu Realu Madryt w poprzedniej kolejce wydłużyła swoją passę zwycięskich meczów do czterech z rzędu i starcie z Osasuną miało być znakomitą okazją do poprawy tego osiągnięcia. Klub z Pampeluny z kolei wspólnie z Granadą jest głównym faworytem do spadku - wystarczy powiedzieć, że przed pierwszym gwizdkiem meczu na El Sadar zespół Osasuny do pierwszego bezpiecznego miejsca tracił dziewięć punktów.

Mimo skazania na pożarcie, to gospodarze znacznie lepiej rozpoczęli to spotkanie i w 15. minucie wyszli na prowadzenie. Z prawej strony pola karnego w jego głąb dograł Roberto Torres, a na szóstym metrze sprytem wykazał się Sergio Leon, który ubiegł Gabriela Mercado i pokonał Sergio Rico.

1:0 Leon (15')

Kiedy wydawało się, że oba zespoły zejdą do szatni z niespodziewanym prowadzeniem Osasuny, na dwie minuty przed gwizdkiem goście doprowadzili do wyrównania. Vicente Iborra oddał piękny strzał z dystansu, który zatrzymał się na słupku, ale futbolówka spadła pod nogi Stevana Jovetica, który odegrał ją po chwili do hiszpańskiego pomocnika, po czym ten skierował ją do pustej bramki.

1:1 Iborra (43')

Nieco ponad kwadrans po przerwie Vicente Iborra zrobił swoje show. W 63. minucie 29-latek pechowo skierował piłkę do własnej siatki, ale 120 sekund później zrehabilitował się w najlepszy z możliwych sposobów, kierując futbolówkę do właściwej bramki.

2:1 Iborra [sam.] (63')

2:2 Iborra (65')

Sevilla dążyła do strzelenia trzeciego gola i nieustanne ataki w końcu przyniosły rezultat. W 81. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Pablo Sarabii, w szesnastce najlepiej zachował się Franco Vazquez, który lekkim muśnięciem zmienił tor lotu piłki i wpakował ją do bramki.

2:3 Vazquez (81')

To nie był jednak koniec strzelania w tym meczu. W 92. minucie prowadzenie 4:2 dla Sevilli zapewnił Pablo Sarabia, ale kilkadziesiąt sekund później rozmiary porażki na 4:3 zmniejszył rezerwowy, Kenan Kodro.

2:4 Sarabia (90+2')

3:4 Kodro (90+3')

Tagi: franco vazquez, Kenan Kodro, LaLiga, osasuna, Pablo Sarabia, Relacja, Sergio Leon, sevilla, Vicente Iborra