Mestalla nie budzi się z koszmaru

Valencia Cezary Kawecki @05.12.2016 | Przeczytano 1269 razy

Źródło: marca.com

Valencia po raz kolejny w tym sezonie zawiodła na całej linii i zremisowała z Malagą, przez co Cesare Prandelli nie potrafi odnieść zwycięstwa od niemal dwóch miesięcy.

Niemal przez całe wczorajsze spotkanie przeciwko Maladze kibice zebrani na Mestalla mieli nadzieję, że w końcu uda im się cieszyć ze zwycięstwa swoich podopiecznych. W doliczonym czasie gry ich nadzieje jednak prysły, kiedy gola na 2:2 strzelił Pablo Fornals i tym samym dobił samych zawodników Los Che, którzy po tej sytuacji zdruzgotani upadli na murawę czując, że po raz kolejny zwycięstwo wymknęło im się dosłownie w ostatniej chwili.

Nie pierwszy raz w tym sezonie Valencia straciła gola w końcowych minutach. Wcześniej zdarzało się to w pojedynkach przeciwko UD Las Palmas (87. minuta), Realem Betis (89. minuta), Atletico Madryt (89. minuta) i FC Barceloną (90. minuta). Wczoraj Nietoperze doświadczyli tego w 93. minucie co powoduje, że przez takie sytuacje stracili już pięć punktów.

Cesare Prandelli po poprzednim przegranym w taki sposób meczu stwierdził, że taki rodzaj porażki jest niemożliwy do przyjęcia, jednocześnie nawołując swoich graczy do podniesienia głowy i dalszej walki. Po pierwszej połowie gospodarze mieli nadzieję na korzystny rezultat, bowiem dopiero po raz pierwszy w tym sezonie schodzili do szatni jako zwycięzcy pierwszych 45. minut. Jak się okazało, to również nie pomogło im w odniesieniu triumfu.

Znajdujący się w fatalnej formie podopieczni włoskiego menedżera z dorobkiem zaledwie 12 punktów plasują się na 16. pozycji w tabeli i mają tylko dwa oczka przewagi nad strefą spadkową. W tym roku na poprawę sytuacji Valencia będzie miała tylko jedną okazję - za tydzień w meczu przeciwko Realowi Sociedad. Siedem dni później Nietoperze powinni zagrać z Realem Madryt, jednak starcie to zostało przełożone z powodu udziału Królewskich w Klubowych Mistrzostwach Świata.