10N
Garrido I.

Kapitalny mecz na La Rosaleda, zwycięstwo Malagi w samej końcówce!

Relacje Cezary Kawecki @26.11.2016 | Przeczytano 1812 razy

W pierwszym niedzielnym meczu 13. kolejki LaLiga Santander, Malaga po meczu pełnym emocji dopiero w doliczonym czasie gry pokonała Deportivo La Coruna 4:3!

Strzelanie w meczu na La Rosaleda rozpoczęło się bardzo szybko. Najpierw w trzeciej minucie gości na prowadzenie strzałem z rzutu karnego wyprowadził Celso Borges, natomiast w 10. minucie w taki sam sposób do wyrównania doprowadził Michael Santos.

0:1 Borges [karny] (3')

1:1 Santos [karny] (10')

Obie ekipy stworzyły naprawdę emocjonujące widowisko i tworzyły sobie sporo akcji bramkowych, ale na przerwę zwycięsko schodzili podopieczni Juande Ramosa. W 40. minucie kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Sandro Ramirez, nie dając absolutnie szans na interwencję Przemysławowi Tytoniowi.

2:1 Ramirez (40')

Po przerwie lepsze wrażenie ponownie sprawiała Malaga i dało to efekt w 56. minucie. Autor pierwszej bramki dla gospodarzy, Michael Santos otrzymał dobre podanie od Pablo Fornalsa i w dość szczęśliwy sposób po raz drugi wpisał się na listę strzelców.

3:1 Santos (56')

Kiedy wydawało się, że gospodarze nie wypuszczą z rąk pewnego zwycięstwa, do zdecydowanych ataków ruszyło Deportivo. W 72. minucie Florin Andone ładnym strzałem głową strzelił kontaktową bramkę, natomiast 10 minut później kibice na La Rosaleda zaczęli coraz głośniej buczeć, ponieważ gola na 3:3 strzelił Celso Borges, dla którego było to drugie trafienie w tym meczu.

3:2 Andone (72')

3:3 Borges (81')

Tym razem można było być jeszcze bardziej przekonanym, że spotkanie to zakończy się podziałem punktów, ale emocjom nie było do końca do końcowego gwizdka. W doliczonym czasie gry zmiennik w tym meczu, nastoletni Javier Ontiveros popisał się cudownym uderzeniem z 30 metrów i dał Maladze komplet oczek!

4:3 Ontiveros (90+2')

Tagi: Celso Borges, Deportivo La Coruna, Florin Andone, Javier Ontiveros, LaLiga, LaLiga Santander, malaga, Michael Santos, Relacja, Sandro Ramirez