Bezbłędna Sevilla zwycięża nad Lyonem

Relacje Cezary Kawecki @27.09.2016 | Przeczytano 1141 razy

Dotyczy: Sevilla vs Olympique Lyon [27.09.2016]

Źródło: twitter.com

W swoim drugim meczu w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów, Sevilla pokonała u siebie Olympique Lyon 1:0.

Po pierwszej kolejce zmagań w grupie Andaluzyjczycy mieli na swoim koncie jeden punkt po cennym wyjazdowym remisie z Juventusem. Francuski zespół z kolei bez większych problemów pokonał u siebie Dinamo Zagrzeb 3:0, dlatego starcie na Sanchez Pizjuan miało być konfrontacją dwóch solidnych ekip.

W pierwszej połowie gra była niezwykle emocjonująca i wyrównana. Najpierw groźniejsi byli goście, głównie za sprawą Nabila Fekira, który trzykrotnie zagrażał bramce Sergio Rico. W 18. minucie natomiast cios zadali Andaluzyjczycy - do siatki trafił Wissam Ben Yedder, ale sędzia w tej sytuacji dopatrzyła się spalonego.

Po przerwie francuski napastnik Sevilli ponownie wpisał się na listę strzelców i tym razem zgodnie z przepisami. Steven N'Zonzi dośrodkował w pole karne do Luciano Vietto, ten sprytnie głową odegrał do Wissama Ben Yeddera, któremu nie pozostało nic innego, jak wbić futbolówkę do pustej bramki.

1:0 Ben Yedder (53')

Niecałe 20 minut później mogło, a nawet powinno być 2:0. W 69. minucie w polu karnym Lyonu sfaulowany został Samir Nasri, po czym sędzia wskazał na jedenasty metr, ale z wapna fatalnie przestrzelił Luciano Vietto.

Pudło Vietto z karnego

Jeszcze w ostatnich minutach szansę na wyrównanie miał Tolisso, ale ostatecznie Andaluzyjczycy dotrwali ze skromnym zwycięstwem do końca meczu!

Tagi: liga mistrzów, Olympique Lyon, Relacja, sevilla, Wissam Ben Yedder