Real Madryt Cezary Kawecki @19.09.2016 | Przeczytano 1734 razy

Dotyczy: Sergio Ramos, Espanyol vs Real Madryt [18.09.2016]

Źródło: marca.com

W trakcie wczorajszego spotkania pomiędzy Espanyolem i Realem Madryt, Sergio Ramos zdaniem dziennikarzy powinien obejrzeć drugą żółtą kartkę.

Real Madryt utrzymał pozycję lidera w tabeli, pokonując wczoraj na wyjeździe Espanyol 2:0. Wynik ten mógł być nieco inny - w 25. minucie Sergio Ramos upadł na ziemię i złapał się za twarz po tym, jak otrzymał cios piłką po uderzeniu jednego z zawodników katalońskiej drużyny. Jak pokazały powtórki, środkowy obrońca Królewskich niekoniecznie miał powody do takiego zachowania.

Dziennikarz Radia Marca, Andujar Oliver w swoim felietonie opisał tę sytuację w następujący sposób:

Mam wątpliwości, nie jest to jasna sytuacja, ale jasne jest, że jeśli Ramos dotknął piłki ręką powinien zobaczyć żółtą kartkę, a skargi do sędziego Leo Baptistão nie były nieuzasadnione.

Jeśli arbiter dopatrzyłby się w tej sytuacji niesportowego zachowania Ramosa i pokazał mu żółtą kartkę, byłoby to jego drugie upomnienie w tym meczu. Już w trzeciej minucie kapitan Realu został ukarany żółtkiem za faul na Baptistão.