Pablo Sarabia ('90)

Barca zdobywa Superpuchar Hiszpanii

Relacje Cezary Kawecki @18.08.2016 | Przeczytano 873 razy

Źródło: fcbarcelona.com

FC Barcelona w rewanżu na Camp Nou pokonała Sevillę 3:0 i ostatecznie zgarnęła Superpuchar Hiszpanii 2016!

Po pierwszym meczu na Sanchez Pizjuan, wygranym przez Barcę 2:0 po bramkach Luisa Suareza i Munira, przed rewanżem w zasadzie nikt nie stawiał na zwycięstwo Sevilli. Jorge Sampaoli ponadto musiał zmierzyć się ze sporymi problemami ze skompletowaniem linii defensywnej, dlatego też to Katalończycy byli niekwestionowanymi faworytami starcia na Camp Nou.

W pierwszych minutach to jednak Andaluzyjczycy byli stroną przeważającą - świetne szanse mieli Wissam Ben Yedder oraz Gabriel Mercado, ale ich uderzenie odpowiednio zostały obronione przez Claudio Bravo i zatrzymały się na poprzeczce. W 10. minucie jednak Barca zakończyła emocje w tym dwumeczu - Leo Messi świetnym podaniem obsłużył Ardę Turana, a reprezentant Turcji bez problemu trafił na 1:0.

1:0 Turan (10')

Po straconej bramce goście wyraźnie spuścili z tonu, ale po pół godzinie gry mogli wyrównać, kiedy to sędzia wskazał na rzut karny po odbiciu piłki ręką przez Samuela Umtitiego. Do jedenastki podszedł kapitan, Vicente Iborra, ale jego uderzenie pewnie wybronił Claudio Bravo. Pierwsza połowa zakończyła się więc jednobramkową przewagą Katalończyków.

Wraz z rozpoczęciem drugiej części Andaluzyjczycy stracili jakiekolwiek szanse na dogonienie rywali. W 47. minucie niepewne wybicie zaprezentował Sergio Rico, po którym futbolówka spadła pod nogi Ardy Turana, a ten bez zastanowienia z blisko 30 metrów skarcił bramkarza Sevilli za jego pomyłkę i podwyższył na 2:0.

2:0 Turan (47')

Kilka minut później reprezentant Turcji miał szansę na skompletowanie hat-tricka, ale tym razem posłał piłkę za wysoko. W 56. minucie było już jednak 3:0 - ze skrzydła bardzo ładnym dośrodkowaniem popisał się Lucas Digne, a w polu karnym sprytną główką Leo Messi po raz trzeci w tym meczu zmusił Sergio Rico do wyciągania futbolówki z siatki.

3:0 Messi (57')

W kolejnych minutach na murawie nie działo się już nic niespodziewanego, no może poza kontuzją Javiera Mascherano, przez którą Barca ostatnie kilkanaście minut musiała grać w dziesiątkę. Nie przeszkodziło jej to jednak z wygraniem dwumeczu 5:0 i zgarnięciu Superpucharu Hiszpanii 2016!

Tagi: Arda Turan, fc barcelona, leo messi, Relacje, sevilla, Superpuchar Hiszpanii