Timothée Kolodziejczak ('93)

Real z Superpucharem Europy!

Relacje Cezary Kawecki @09.08.2016 | Przeczytano 1726 razy

Źródło: twitter.com

Po niezwykle emocjonującym spotkaniu, Real Madryt dopiero po dogrywce pokonał Sevillę 3:2 i zgarnął Superpuchar Europy!

Real Madryt i Sevilla, triumfatorzy odpowiednio Ligi Mistrzów i Ligi Europy - mimo różnicy rozgrywek, przed pierwszym gwizdkiem żadna z drużyn nie była stawiana w roli murowanego faworyta. Z pewnością o wiele większą metamorfozę latem przeszła drużyna z Andaluzji, ale i tak można było mieć pewność, że podopieczni Jorge Sampaoliego stawią czoła dobrze przygotowanej drużynie Zidane'a.

Od początku spotkania delikatną przewagę osiągnęli zawodnicy Realu, co udokumentowali już w 21. minucie. Po lekkiej przebitce w środku pola, futbolówka spadła pod nogi Marco Asensio, a ten atomowym uderzeniem z ponad 30 metrów zaskoczył wrytego w murawę Sergio Rico!

Po straconej bramce Sevilla ruszyła do ataku. W 27. minucie przed dobrą okazją do wyrównania stanął Mariano, lecz jego uderzenie poszybowało wysoko nad poprzeczką, natomiast trzy minuty później groźnie z dystansu uderzył Daniel Carrico, ale tym razem na posterunku był Kiko Casilla. Do remisu udało się doprowadzić w 41. minucie - w polu karnym piłkę przyjął Vitolo, ale ta spadła pod nogi nowego gracza Sevilli, Franco Vazqueza, który mocnym strzałem wpakował ją do siatki.

Druga połowa rozpoczęła się dosyć spokojnie od strzału Isco z 56. minuty, który jednak nie stworzył większego zagrożenia pod bramką Sevilli. Po godzinie gry na murawie pojawił się między innymi Karim Benzema, który chwilę po wejściu miał swoją okazję oraz Luka Modric, zastępując odpowiednio Alvaro Moratę i Isco. Po stronie Andaluzyjczyków z boiskiem pożegnali się Daniel Carrico i Luciano Vietto, których zastąpili Adil Rami i Jewhen Konoplyanka.

W 71. minucie sędzia podyktował rzut karny dla Sevilli! Vitolo wdarł się w pole karne, a tam Sergio Ramos nie zdążył schować nogi, którą podciął swojego rywala. Do jedenastki podszedł wprowadzony Konoplyanka i bez problemu pokonał Kiko Casillę!

Królewscy w tym spotkaniu do momentu rzutu karnego jeszcze nie byli na pozycji przegranego, dlatego po golu Konoplyanki ruszyli do zmasowanego ataku. W 81. minucie przed dogodną okazją stanął Daniel Carvajal, ale jego uderzenie z ostrego kąta zostało sparowane na rzut rożny przez Sergio Rico.

Kiedy wydawało się, że podopieczni Zidane'a nic już nie zdziałają i puchar trafi do Andaluzji, w doliczonym czasie gry ponownie dał o sobie znać Sergio Ramos. Strzelec bramek z dwóch poprzednich finałów z Ligi Mistrzów z udziałem Królewskich znalazł się w polu karnym i otrzymał dośrodkowanie od Lucasa Vazqueza, które bez problemu zamienił strzałem głową na wyrównanie!

Taki przebieg spraw spowodował, że na Lerkendal Stadion sędzia zarządził dogrywkę. Ta znacznie lepiej rozpoczęła się do Realu, bowiem już w 93. minucie po drugiej żółtej kartce boisko musiał opuścić Timothee Kolodziejczak. Kilka minut później omal nie doszło do niesamowitej sprawy - Sergio Ramos po raz drugi trafił do siatki, początkowo wybuchając ze szczęścia, ale chwilę potem sędzia odgwizdał faul obrońcy Królewskich.

Kolejne minuty nie przynosiły niczego ciekawego - grający w przewadze Real naciskał, ale nie mógł przeciwstawić się dobrze zorganizowanej,  mimo grającej w osłabieniu, defensywie Sevilli. AŻ DO 119. MINUTY. Wówczas na szaloną, indywidualną akcję zdecydował się Dani Carvajal i zapewnił Realowi Superpuchar Europy!

Tagi: Dani Carvajal, franco vazquez, Jewhen Konoplyanka, Marco Asensio, Real Madryt, Relacje, Sergio Ramos, sevilla, Superpuchar Europy