Liverpool rozgromił Barcelonę

FC Barcelona fizi94 @06.08.2016 | Przeczytano 4142 razy

Mimo, iż to tylko spotkanie towarzyskie, to i tak nastawialiśmy się na solidne widowisko w wykonaniu dwóch wielkich firm. Nie zawiodła zwłaszcza drużyna Liverpoolu, która rozbiła na Wembley Barcelonę aż 4-0.

Od pierwszych minut wyraźną przewagę uzyskali podopieczni Jurgena Kloppa, którzy grali wysokim pressingiem i utrudniali Katalończykom swobodne rozgrywanie piłki. Efekt przyszedł już w 15. minucie, kiedy to po podaniu Adama Lallany piłkę w siatce umieścił Sadio Mane. Najlepszą okazję do wyrównania zmarnował Leo Messi, który z ostrego kąta trafił tylko w słupek.

Druga część gry nie mogła rozpocząć się lepiej dla Anglików - w 47. minucie piłkę do własnej bramki skierował Javier Mascherano, a minutę później fatalna strata Busquetsa w środku pola zakończyła się trafieniem Divocka Origiego. Barcelona nie potrafiła zdobyć chociażby bramki honorowej, a wynik spotkania na 4-0 ustalił kapitalnym uderzeniem głową Marco Grujić.

Składy:

Liverpool FC: Simon Mignolet - Nathaniel Clyne, Dejan Lovren, Ragnar Klavan, James Milner (42' Alberto Moreno), Adam Lallana (46' Jordan Henderson), Emre Can (46' Kevin Stewart), Georginio Wijnaldum (73' Marko Grujić), Sadio Mane (72' Lazar Marković), Roberto Firmino (73' Danny Ings), Philippe Coutinho (46' Divock Origi).

FC Barcelona: Marc-Andre ter Stegen (46' Claudio Bravo) - Juan Camara (60' Lucas Digne), Javier Mascherano (60' Ivan Rakitić), Jeremy Mathieu, Aleix Vidal, Arda Turan (60' Andres Iniesta), Sergio Busquets (60' Gerard Pique), Denis Suarez (76' Sergi Samper), Lionel Messi (75' Jesus Alfaro), Munir El Haddadi, Luis Suarez (75' Rafa Mujica).

Sędzia: Martin Atkinson