Chorwacja lepsza od Hiszpanii!

Reprezentacja Cezary Kawecki @22.06.2016 | Przeczytano 535 razy

Źródło: sport.es

W ostatnim meczu fazy grupowej EURO 2016, Hiszpania dość niespodziewanie przegrała z Chorwacją 2:1.

Podopieczni Vicente del Bosque byli pewni awansu do dalszej fazy turnieju jeszcze przed rozpoczęciem spotkania, ale kwestią do rozstrzygnięcia pozostawał fakt, z którego miejsca w tabeli. Mistrzowie Europy z 2012 roku w dwóch pierwszym meczach strzelili cztery gole, nie tracąc przy tym żadnego, dlatego przed starciem z Chorwacją stawiani byli w roli faworytów pojedynku na stadionie w Bordeaux.

Pierwsze minuty układały się po myśli Hiszpanów, którzy wyszli na prowadzenie już w 7. minucie - wówczas David Silva dograł do wbiegającego w pole karne Cesca Fabregasa, ten sprytnie przerzucił piłkę nad Danijelem Subasicem, a tuż przed linią bramkową do siatki wpakował ją Alvaro Morata. Tuż przed końcowym gwizdkiem pierwszej części Chorwaci doprowadzili do wyrównania - po dośrodkowaniu ze skrzydła Ivana Perisicia, Davida de Geę sprytnym strzałem pokonał Nikola Kalinić.

W drugiej połowie zawodnicy del Bosque byli wyraźnie zmotywowani do wyjścia na prowadzenie i doskonała do tego okazja nadeszła w 72. minucie - arbiter po faulu na Davidzie Silvie podyktował rzut karny, którego jednak nie potrafił wykorzystać Sergio Ramos. Sytuacja ta zemściła się na Hiszpanach na trzy minuty przed końcem - wówczas gola na wagę trzech punktów strzałem z dość ostrego kąta zdobył Ivan Perisić.

Zwycięstwo Chorwatów oznacza, iż wychodzą oni do 1/8 finału z pierwszego miejsca w grupie D, natomiast Hiszpania kończy zmagania na drugiej lokacie. W kolejnej rundzie czeka ich niezwykle ciężkie zadanie, bowiem przeciwnikiem podopiecznych Vicente del Bosque będzie reprezentacja Włoch.

Chorwacja Chorwacja 2:1 Hiszpania Hiszpania
1:1 Kalinić 45'
2:1 Perisić 87'