+ 0 - Betis gromi Levante w pojedynku rewelacji tego sezonu

Relacje Cezary Kawecki @25.09.2017 | Przeczytano 295 razy

Dotyczy: Antonio Sanabria, Sergio León, Fabian Ruiz, Real Betis, Levante

Betis gromi Levante w pojedynku rewelacji tego sezonu

W spotkaniu zamykającym zmagania w 6. kolejce LaLiga Santander, Real Betis na własnym boisku rozbił beniaminka z Levante 4:0.

Pierwsza połowa nie należała do najbardziej efektownych i obfitych w emocje. Pod względem ilości okazji bramkowych obie drużyny stały na podobnym poziomie, ale bardziej konkretne sytuacje miał Betis. Dwukrotnie na prowadzenie gospodarzy mógł wyprowadzić Sergio Leon, ale obie jego próby w pierwszej części spotkania przeleciały obok bramki.

Druga połowa była zgoła inna, zarówno pod względem emocji, jak i poczynań podopiecznych Quique Setiena. Zaledwie dwie minuty po rozpoczęciu gry gospodarze otworzyli wynik tego spotkania - Sergio Leon świetnym podaniem obsłużył Antonio Sanabrię, a ten, wykorzystując swój największy walor, czyli grę głową, pokonał Raula Fernandeza.

1:0 Sanabria 47' Betis

Jedna bramka Betisowi w zupełności nie wystarczała i od razu rozpoczęły się starania o drugie trafienie. Nadeszło ono osiem minut później - Fabian Ruiz dostał piłkę niemal na środkowej linii boiska i przebiegł z nią kilkadziesiąt metrów, po czym płaskim, silnym strzałem sprzed pola karnego podwyższył na 2:0.

2:0 Ruiz 55' Betis

Koncertowa gra Betisu trwała. Przy akompaniamencie jak zwykle aktywnych kibiców podopieczni Quique Setiena nie zatrzymywali się nawet na chwilę i w 65. minucie po raz trzeci ukarali słabo spisującą się defensywę Betisu. Tym razem do siatki trafił najbardziej aktywny w zespole Sergio Leon, który wykorzystał świetne podanie ze skrzydła od Rizy Durmisiego.

3:0 Leon 65' Betis

Kiedy wydawało się, że spotkanie zakończy się pewnym zwycięstwem Betisu 3:0, w ostatnich sekundach doliczonego czasu gry gospodarze zdołali wyprowadzić jeszcze jeden, kończący dzieło cios. Po raz drugi na listę strzelców wpisał się Antonio Sanabria, skutecznie korzystając z asysty Fabiana Ruiza.

4:0 Sanabria 90+3' Betis

Był to ostatni cios Betisu, który odnosi pewne zwycięstwo na Benito Villamarin. Dzięki niemu ekipa z Andaluzji przesunęła się na wysokie, piąte miejsce tabeli. Levante natomiast osunęło się na 8. lokatę.

Tagi: Antonio Sanabria, Fabian Ruiz, LaLiga, levante, Real Betis, Relacja, Sergio Leon