+ 0 - Kapitalny występ Sisto, Celta punktuje Eibar

Relacje Cezary Kawecki @24.09.2017 | Przeczytano 49 razy

Dotyczy: Gustavo Cabral, Pione Sisto, Pablo Hernández, Daniel Wass, Eibar, Celta Vigo

Kapitalny występ Sisto, Celta punktuje Eibar

Po dwóch asystach Pione Sisto i czterech bramkach podopiecznych Juana Carlosa Unzue, Celta Vigo bez problemów wygrała na wyjeździe z Eibar 4:0.

Kwestia tego, kto w tym spotkaniu zgarnie trzy punkty, wyjaśniła się właściwie już w pierwszej połowie. Bohater meczu, Pione Sisto popisał się trzema niemal identycznymi asystami, notując ostatnie podania przy bramkach Gustavo Cabrala i Pablo Hernandeza. Drugi gol dla gości początkowo został zapisany na konto Sergiego Gomeza, ale ostatecznie środkowy obrońca nie dotknął piłki i to duński skrzydłowy został wpisany na listę strzelców.

Po przerwie Celta w pełni kontrolowała przebieg boiskowych wydarzeń i w 72. minucie zadała ostatnio cios. Hugo Mallo zdecydował się na oskrzydlającą akcję, po czym dograł w pole karne do Daniela Wassa, a ten pewnym strzałem ustalił rezultat tego starcia na 4:0.

Po tym zwycięstwie Celta oddaliła się od strefy spadkowej i przesunęła się na 13. pozycję. Eibar z kolei zostało zepchnięte na 16. miejsce w tabeli.

Tagi: Celta Vigo, Daniel Wass, Eibar, Gustavo Cabral, LaLiga, Pablo Hernandez, Pione Sisto, Relacja