+ 0 - Barcelona rozbija Juventus!

Relacje Cezary Kawecki @12.09.2017 | Przeczytano 594 razy

Barcelona rozbija Juventus!
Źródło: twitter.com

W pierwszym meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów, FC Barcelona zrewanżowała się Juventusowi za porażkę sprzed roku i rozbiła mistrza Włoch 3:0!

Rewanż za ubiegłoroczny dwumecz rozpoczął się dla Barcy niezbyt pewnie - to Juventus osiągnął optyczną przewagę i był bliżej strzelenia pierwszej bramki. Długie minuty nie przynosiły nic konkretnego i kiedy wydawało się, że obie drużyny zejdą do szatni z remisem na tablicy wyników, w ostatnich sekundach Leo Messi po kapitalnej akcji dwójkowej z Luisem Suarezem znalazł drogę do siatki.

Po przerwie w szykach Dumy Katalonii widoczne były nowe siły, co owocowało kompletną dominacją na placu gry. W 56. minucie Gianluigi Buffon został pokonany po raz drugi - kolejna świetna akcja Barcy została wykończona przez Ivana Rakitica, który dobił futbolówkę niemal do pustej bramki.

Koncert gry podopiecznych Ernesto Valverde trwał i w 69. minucie Barca prowadziła już 3:0, a do siatki ponowni trafił Leo Messi. Argentyńczyk przeprowadził akcję w swoim stylu i uderzył nie do obrony z 16. metra, nie pozostawiając wątpliwości, że o żadnym kryzysie w przypadku Blaugrany mówić nie można.

Ostatecznie Barca poprzestała na trzech trafieniach i rozbiła finalistę poprzedniej edycji 3:0!

Tagi: fc barcelona, Ivan Rakitic, Juventus, leo messi, liga mistrzów, Relacja