Relacje Mikołaj Zimoch @09.09.2017 | Przeczytano 538 razy

Dotyczy: Ivi López, Lucas Vázquez, Real Madryt, Levante

Real kolejny raz traci punkty!
Źródło: Interia.pl

Na otwarcie sobotniej serii gier w 3. kolejce LaLiga, Real Madryt sensacyjnie zremisował na własnym stadionie z beniaminkiem, ekipą Levante 1:1.

Po straconych punktach z Valencią na plecy Zinedine'a Zidane'a spadła fala krytyki. Duża część kibiców Królewskich zapomniała o wszystkich sukcesach i skupiła się tylko na mankamentach, które uwidocznił pojedynek z ekipą Marcelino. W kolejnym starciu na Estadio Santiago Bernabeu nikt nie zakładał jakichkolwiek problemów, mimo bardzo dobrej postawy Levante na starcie nowej kampanii.

Szkoleniowiec Los Blancos dał odpocząć kilku zawodnikom i postawił na dosyć eksperymentalne ustawienie, które zupełnie nie zdawało egzaminu, przeciw dobrze poukładanej linii defensywnej gości. Gospodarze prezentowali przeciętną piłkę, brakowało pomysłu na kreowanie sytuacji na połowie podopiecznych Muniza, którzy ku zaskoczeniu madridistas otworzyli wynik meczu. Już w 12. minucie starcia Ivi wykorzystał fatalne oraz irracjonalne zachowanie Carvajala i przede wszystkim dobre rozegranie rzutu z autu przez Lopeza, dopadł do futbolówki i nie dał szans Casillii.

Przed przerwą spotkania kontuzji nabawił się Karim Benzema, a w jego miejsce na murawie musiał pojawić się Bale, ponieważ jedyny nominalny zmiennik Francuza - Mayoral zasiadł na trybunach Bernabeu. Królewscy zdołali jednak w 36. minucie wrócić do gry, a jeden z nielicznych błędów w defensywie Levante wykończył z bliska Lucas Vazquez.

Druga odsłona przypominała bicie głową w mur przez ekipę Zidane'a. Królewscy mieli kilka niezłych okazji, zwłaszcza za pośrednictwem Bale'a, ale za każdym razem do szczęścia zabrakło skuteczności. W jednej z ostatnich akcji spotkania Marcelo otrzymał jeszcze czerwoną kartkę, a Kroos obił słupek, po czym arbiter gwizdnął po raz ostatni. Kolejna strata punktów Realu Madryt!