+ 0 - Tragiczny mecz na Butarque

Relacje Mikołaj Zimoch @19.03.2017 | Przeczytano 764 razy

Tragiczny mecz na Butarque

Remis Leganes z Malagą, po jednym z najsłabszych meczów tego sezonu.

Nawet gdy prawdziwy miłośnik hiszpańskiej piłki, który poświęca jej niemal tyle, a w skrajnych przypadkach więcej czasu, niż na przykład własnej rodzinie, spogląda w terminarz następnej kolejki i widzi, że niedzielne emocje z najlepszą ligą świata rozpoczynają się od pojedynku Leganes z Malagą, to musi on sporo pomyśleć i zastanowić się, czy przypadkiem nie mógłby lepiej, aktywniej oraz bardziej wartościowo spędzić następne 90 minut swojego cennego życia.

Często jest tak, że nawet jeśli coś wydaje się bardzo prawdopodobne, a nie należy do rzeczy przyjemnych, to zaklinamy rzeczywistość. Jeżeli widzowie La Ligi chcieli zobaczyć w niedzielne południe niezłą piłkę i dlatego włączyli telewizję, albo wybrali się na Butarque, to niestety się zawiedli. Zgodnie z oczekiwaniami, spotkanie przebiegało na niskiej intensywności, w poczynaniach obu ekip brakowało piłkarskiej jakości, a dodatkowo gospodarze w przeciwieństwie do gości, nawet nie starali się o kreowanie okazji bramkowych.

Efekt był mizerny - w pierwszej połowie nie zobaczyliśmy nawet jednego, celnego strzału. Po wyjściu z szatni obie drużyny prezentowały się tak samo beznadziejnie, jak w pierwszej odsłonie. Leganes wraz z upływem czasu podejmowało większe ryzyko, chcąc zanotować trzecie zwycięstwo z rzędu na własnym obiekcie. Najlepiej w ekipie gospodarzy wyglądał Szymanowski, który jako nieliczny podejmował próby dryblingu, ataku skrzydłami czy szybszej wymiany futbolówki z niemrawymi kolegami.

Malaga nie zasługiwała nawet na punkt w tym starciu, ale paradoksalnie, to ona stworzyła sobie najlepszą sytuacją w przekroju całych 90 minut. W końcówce spotkania do główki w szesnastce gospodarzy doszedł Camacho, uderzył błyskawicznie po koźle, ale absolutnie fantastyczną paradą popisał się Herrerin - golkiper Leganes zdołał przenieść piłkę nad poprzeczką. Do ostatniego gwizdka nie zobaczyliśmy już klarownych okazji, a mecz zakończył się podziałem punktów, który nie może satysfakcjonować żadnej ze stron. Jeden z najsłabszych pojedynków w tym sezonie najlepszej ligi świata. Na szczęście to dopiero początek emocji w Primera Division w tę niedzielę.