+ 0 - Puchar Króla zostawił swoje piętno

Relacje Cezary @17.02.2017 | Przeczytano 214 razy

Puchar Króla zostawił swoje piętno
Źródło: uefa.com

Celta Vigo odniosła trzecia porażkę z rzędu we wszystkich rozgrywkach, przegrywając u siebie z Szachtarem Donieck 0:1 w pierwszym meczu 1/16 finału Ligi Europy.

Niespodziewana porażka z Deportivo Alaves w półfinale Pucharu Króla wydaje się mieć ciągły wpływ na zawodników Celty Vigo. O ile strata punktów w LaLiga z Atletico Madryt (3:2) mogła być tłumaczona wysoką klasą rywala, to dyspozycja podopiecznych Eduardo Berizzo w starciu o finał Copa del Rey sygnalizowała, że gracze z Galicji są dalecy od swojej optymalnej formy. Dowód tego widoczny był w meczu z Szachtarem.

Spotkanie na Estadio Balaidos nie dostarczyło kibicom ogromnej dawki emocji - w ciągu 90. minut obie ekipy oddały zaledwie JEDEN celny strzał, który zakończył się bramką dla przyjezdnych. W 27. minucie Brazylijczyk Marlos przeprowadził indywidualną akcję, po której jego uderzenie niemal z linii bramkowej wybił Theo Bongonda, ale przy dobitce Gustavo Blanco defensywa Celty była już bezradna.

0:1 Blanco (27')

Jedyna warta odnotowania sytuacja gospodarzy miała miejsce w 63. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka spadła pod nogi Daniela Wassa, który odegrał na 10. metr do środkowego obrońcy, Gustavo Cabrala, jednak jego uderzenie poszybowało nad poprzeczką.

Porażka 0:1 na własnym stadionie oznacza dla Celty trudną drogę do odrobienia wyniku w rewanżu, który odbędzie się w przyszły czwartek.